Jatka č. 5 zajímavosti

Jatka č. 5
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/1792/bmid_jatka-c-5-UjF-1792.jpg 4 1037 1037

Jedno z nejoriginálnějších protiválečných literárních děl všech dob vypráví příběh mladého Američana s německými kořeny, který se za druhé světové války dostal do německého zajetí a přežil fatální bombardování Drážďan, aby se v pozdějším věku dožil situace, kdy přestane být vázán současností a dokáže se přesouvat v čase, což mu není až tak moc platné, neboť ho unesou mimozemšťané...... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo
Originální název:

Slaughterhouse-Five, or The Children's Crusade: A Duty-Dance with Death , 1969


více info...

Zajímavosti (4)

Píseň "Já a Mike", která se objevuje v knize, byla zhudebněna kapelou Plastic People of the Universe na albu Egon Bondy's Happy Hearts Club Banned (1978). (Vojta)


Román byl zfilmován v roce 1972 režisérem G. R. Hillem. Podílel se na něm také kameraman M. Ondříček. Viz http://www.csfd.cz/film/15788-jatka-c-5/prehled/ (Teckovana)


Jako rozhlasovou četbu na pokračování knihu uvedl Český rozhlas 3 - Vltava, viz http://www.rozhlas.cz/vltava/stream/_zprava/kurt-vonnegut-jr-jatka-c-5-aneb-krizova-vyprava-deti-112--1648437 (Teckovana)


Vonnegut byl jedním ze sedmi amerických válečných zajatců, který přežil bombardování Drážďan. Byl vězněn na jatkách. (Jochwald)