Harry Potter a prokleté dítě

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Speciální vydání pracovního scénáře. Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst. Divadelní hru Harry Potter a prokleté dítě na námět J.K. Rowlingové, Johna Tiffanyho a Jacka Thornea napsal Jack Thorne. Je osmým příběhem ze série o Harrym Potterovi a zároveň prvním, který se oficiálně dočkal divadelního zpracování....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303983/big_harry-potter-a-proklete-dite-y3o-303983.jpg 3.45797
Série:

Harry Potter 8.


Žánr:
Divadelní hry, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

Harry Potter and the Cursed Child, 2016


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (20)

Uvedení divadelní hry v Anglii provázely kontroverze spojené s rolí Hermiony, kterou dostala herečka černé pleti.

J.K Rowlingová tento výběr schvalovala s tím, že Hermiona nemusela být v knihách nutně běloška. Nicméně, přestože její barva kůže v knihách není nikdy explicitně zmíněna, určité pasáže ukazují, že Hermiona doopravdy je běloška ("Hermione's white face was sticking out from behind a tree" či popis z Vězně z Azkabanu, kde byla po dovolené ve Španělsku "Opálená do tmavohněda". (vojtaruzek)


Uvedení knihy na český trh mělo pevná pravidla podle několikastránkových instrukcí z britské agentury. Před půlnocí mohla být veřejně předčítána poslední kapitola sedmého dílu (Harry Potter a relikvie smrti) a až po půlnoci první obraz nové knihy. Předčítat musel jeden člověk a nesměla se hrát žádná scénka. (blackhorse)


Během prvních dvou dnů prodeje českého překladu se v České republice prodalo přes 20 000 výtisků. (blackhorse)


První výtisk připadl čtyřiadvacetileté Kate D’Auriaové, která na něj čekala šest hodin. (Ještěrka2004)


V New Yorku stálo ve frontě v největším knihkupectví ve městě na Union Square asi 500 lidí, kteří vypukli v jásot, když prodavači paletu s knihami rozbalili. (Ještěrka2004)


Hra Harry Potter a prokleté dítě, která se stala divadelní událostí letošního roku v Londýně, nyní míří na newyorskou Broadway. Producenti jednají o jejím uvedení na Broadwayi v roce 2018. (Ještěrka2004)


Rowlingová sama na scénáři kromě odborného dohledu výrazněji nespolupracovala. (Ještěrka2004)


Petru Eliášovi trval překlad knihy do češtiny pouze jeden týden, všechny práce na překladu celkem tři týdny. Na překladu spolupracovali čtyři redaktoři.
Eliáš si knihu koupil v originálním znění v den vydání a ihned začal překládat, aniž by předem knihu celou přečetl. Následující den pak obdržel text knihy v zaheslovaném PDF. (Vlčice7)


Náklad prvního českého vydání překročil 100 000 výtisků. Přesný náklad nakladatelství Albatros ale nezveřejnilo. (Vlčice7)


Během prvních dvou dnů prodeje českého překladu se v České republice prodalo přes 20 000 výtisků (Vlčice7)


Kniha Harry Potter a prokleté dítě (Harry Potter and the Cursed Child - Parts One and Two) vyhrála GoodReads Choice Awards za rok 2016 v kategorii Best Fantasy (128 543 hlasů). (LibraryGirl)


Divadelní hra ma velké ohlasy a lístky jdou na dračku. (Jarka 55)


V českém překladu vyjde 24. září 2016.
Vydavatelství Albatros zahájilo předprodej. (Alcine)


Kniha vyšla 31.července,tedy v den Harryho narozenin. (MirijamFrankl)


Tato kniha je psaná jako divadelní scénář. (misamiska)


Ocenění

2017 - British Book Awards (Bestseller Award)
2016 - Kniha roku Databazeknih.cz (Kniha roku)
2016 - Kniha roku Databazeknih.cz (Novinka roku)
2016 - Český bestseller (Překladová literatura pro děti a mládež)
2016 - Goodreads Choice Awards (Best Fantasy)