Harry Potter oslaví 20. narozeniny!

novinky

13.03.2017 / Dan
Harry Potter oslaví 20. narozeniny!

26. června uplyne dvacet let od vydání první knihy o Harrym Potterovi v Anglii. Příběh o čarodějnickém učni je dodnes obrovským fenoménem a jednou z nejúspěšnějších literárních sérií všech dob. Nakladatelství, které u nás knihy J. K. Rowling vydává, proto chystá pro fanoušky pořádnou porci titulů.

V únoru již vyšel třetí sešit omalovánek Kouzelná místa a postavy, v březnu navázal Albatros horkou novinkou Fantastická zvířata a kde je najít – původní scénář. J. K. Rowling v knize představuje svým čtenářům řadu nových kouzelných tvorů a postav.

Fanoušci světa Harryho Pottera se dočkají i dalších překvapení. V dubnu vyjde druhá kniha Filmové magie a v květnu se mohou fanoušci těšit na nové vydání všech tří bradavických učebnic s ilustracemi Jonnyho Duddla (Fantastická zvířata, Bajky Barda Beedlyho, Famfrpál v průběhu věků). V květnu vyzve Albatros všechny fanoušky Harryho Pottera na souboj – v rámci knižního veletrhu Svět knihy proběhne v Praze Famfrpálový turnaj.

Od června začne nakladatelství průběžně vydávat celou sedmidílnou sérii v novém provedení. První díl Harry Potter a Kámen mudrců vyjde v novém formátu, s novou obálkou a s ilustracemi Jonnyho Duddla. Následně se mohou čtenáři těšit každý měsíc také na nové vydání druhého, třetího a čtvrtého dílu série. „Nové vydání s obálkami Jonnyho Duddla je dárkem současným fanouškům a zároveň lákadlem pro nové čtenáře potterovské série. Knihy budou kvalitně vybavené a spolu s novým vydáním bradavických učebnic budou tvořit krásnou, atraktivní kolekci,“ říká P. Eliáš, šéfredaktor Albatrosu.

V říjnu se objeví na knižních pultech třetí kniha ilustrovaného vydání Harry Potter a vězeň z Azkabanu. Všem postavám vdechne svými kouzelnými kresbami život opět ilustrátor Jim Kay. Celoroční oslavy završí Albatros ilustrovaným vydáním knihy Fantastická zvířata.

Původní série o Harrym Potterovi vycházela mezi lety 1997 a 2007 a po světě se jí prodalo přes 450 milionů výtisků v 79 jazycích, nemluvě o osmi úspěšných velkofilmech, které byly podle ní natočeny. Jenom v Česku se prodalo nevídaných 1,7 milionu kusů. Pozitivní ohlasy a prodeje přes sto tisíc kusů sklidilo i podzimní vydání osmého příběhu série – scénář divadelní hry Harry Potter a prokleté dítě.Fantastická zvířata a kde je najít: Původní scénářFantastická zvířata a kde je najít: Původní scénářJ. K. Rowling (pseudonym)

Příběh Fantastická zvířata a kde je najít začíná v roce 1926, kdy se Mlok Scamander – kterého hraje držitel Oscara Eddie Redmayne – vrací z cesty po světě, během níž našel a zdokumentoval pestrou škálu kouzelných tvorů. Nakrátko se zastaví ...více


Harry Potter a prokleté dítěHarry Potter a prokleté dítěJack Thorne

Speciální vydání pracovního scénáře. Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a...více

Komentáře (8)

Silwinka87
02.04.2017

HARRY,VŠECHNO NEJLEPŠÍ!!!!
Mám velkou radost z Bajek Barda Beedlyho a taky jsem moc zvědavá na nové vydání všech knížek..Tyhle knihy by neměly chybět v žádné knihovně :-)

Janina94
20.03.2017

jupííí :)))

Kaaramelka
16.03.2017

Už se těším na knihy :) bude to jistě parádní :))

ninive
16.03.2017

jupííí :)

Eorin
16.03.2017

připravované nové obálky knih jsou nádherné, už se na ně těším :)

Michalka98
16.03.2017

Všechno nejlepší, Harry! :)

MirijamFrankl
15.03.2017

Ať žije HP,neví někdo další něco o tom Famfrpálovém turnaji?