Rozpoznávání vzorů

od:


KoupitKoupit eknihu

Nemáme budoucnost, protože naše přítomnost je příliš nestabilní. Máme jen rizikový management. Vymýšlení scénářů pro daný okamžik. Rozpoznávání vzorů… Cayce Pollardová je prorokem nové éry – světově uznávaná lovkyně trendů, analytička jevů trhu a módních směrů. Když přijíždí do Londýna, aby ocenila změnu loga jisté nadnárodní firmy, dostává úkol daleko těžší než všechny dosavadní: má nalézt tvůrce enigmatických videoklipů, které se objevují na netu a staly se objektem rostoucího kultu. Pronásledována vzpomínkami na otce – gurua bezpečnostních systémů a pravděpodobně zaměstnance CIA, který zmizel během útoku na WTC v září 2001 – se Cayce vydává na nebezpečnou cestu po paralelních světech marketingu, globalizace a teroru, a ponenáhlu míří k místu, ve kterém se protínají všechny tyto tři sféry… Ačkoli Gibsonův česky dosud nevydaný román postrádá prvky science fiction, stále ho můžeme do žánru počítat. Popisuje totiž současnost jako vratký mezistav, kterým všude prosakují věci příští....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/75_/75719/bigend-rozpoznani-vz-75719.jpg 4.126
Série:

Bigend (1.)

Orig. název:

Pattern Recognition (2003)

Žánr:
Romány, Thrillery, Sci-fi
Vydáno:, Laser-books (Laser)
více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (4)

Rozpoznání vzorů je Gibsonův osmý román a jedná se o vůbec první, který je zasazen do současného světa. (paulhunter)


V září 2001 měl Gibson napsáno okolo 100 stran, ale měl problémy s dokončením. Úplně přestal, když sledoval teroristické útoky 11. září 2001. V tu chvíli si totiž uvědomil, že psal o časovém úseku, ve kterém se 11. září nic nepřihodilo. Rozvažoval, zda-li nemá od románu upustit, ale pak některé pasáže přepracoval a téma 11. září využil jako důležitý prvek. V jednom interview v roce 2003 řekl: "Byl jsem tam, v zimě 2001, a neměl jsem nejmenší ponětí, jaké bude léto 2002." (paulhunter)


Příběh se odehrává v Londýně, Moskvě a Tokyu, a proto Gibson v rámci výzkumu cestoval roku 2001 do Tokya. Do zbylých dvou měst se nedostal, a tak si psal s několika přáteli a využil internetu jakožo zdroje pro svůj román. (paulhunter)


Autor původně zamýšlel, že se bude jednat o samostatný román, ale později vznikla pokračování s názvy Spook Country a Zero History, jejichž děj se odehrává ve stejném světě a objevuje se v nich několik stejných postav. (paulhunter)