Znamenitá mrtvola by Nikola

recenze

Znamenitá mrtvola (2022) 3 z 5 / obedova.pauza
Znamenitá mrtvola

“Nikdo nechce, aby mluvili, maso přece nemluví."

Nebezpečný virus napadající zvířata donutil lidstvo k zoufalému kroku.
Nyní je naprosto legální chovat na porážku místo zvířat lidi.
Ti jsou “pěstováni ve specializovaných chovných stanicích nebo chcete-li, můžete si vlastní “kus obstarat i do domácnosti.
Marcos Tejo je vysoce postavený zaměstnanec mrazíren. Stará se o jejich řádný chod a spokojenost zákazníků.

Život se s ním v posledních letech ale vůbec nemazlí.
Jeho otec trpí stařeckou demencí a jen díky své dobře placené práci si může dovolit financovat mu pobyt v domově pro seniory se speciální péčí. Po náhlém úmrtí jeho malého syna od něj navíc odešla manželka, která se nedokázala se ztrátou potomka vyrovnat.
Teď mu navíc jeden z jeho dodavatelů věnoval darem “SAMICI určenou na chov pro maso...co si s ní má však Marcos počít?

Koncept společnosti, kde jsou jedni lidé legálně chováni za účelem toho, aby je ti druzí snědli, zněl potenciálně “zajímavě...jakože “znepokojivě ale zajímavě, chápeme se...ve výsledku jsem ale v příběhu našla spoustu “much, které autorka nikterak nevysvětlila. A na konci jsem spíš cítila tu snahu “šokovat čtenáře za každou cenu a to i přes to, že příběh v závěru začal dosti postrádat logiku. Za mne tedy spíš průměr, ačkoli potenciál tam byl.

Více podobných recenzí naleznete i na našem Instagramu: @obedova.pauza