Zdání dokonalého světa

recenze

Silo (2014) 5 z 5 / Maara320
Silo

Mám rád knihy tohoto typu - post-apokalyptický svět, kde zůstane pár lidí a snaží se ten svět nějak znovu nastartovat.

Dal jsem na anotace této knihy a pořídil si celou sérii, celou trilogii. Musím přiznat, že knihu jsem napoprvé nedal - dočetl jsem pouze do půlky a pak knihu odložil - prostě nebavila a litoval jsem, že jsem si pořídil celou trilogii :-)

Po cca dvou měsících jsem dal knize další šanci a tentokrát celou přečetl a nakonec si příběh zamiloval - nechápu :-)

Kniha vypráví o světě pod zemí, v naprosto organizovaném silu, kterému vládne IT oddělení ( i když se nám autor, aspoň na začátku, snaží namluvit, že vedením sila je pověřena starostka a šerif).

Celý systém Sila je organizovaný a každý má v organizovaném systému své místo a svou danou funkci.

Celá zápletka knihy je o tom, že ten či ta, který/á tzv. "prozří" a zjistí, jak to celé funguje a co je úkolem sila, je vyhnán a jde čistit výhled venkovních kamer. Poté umírá.
Až na jednu osobu, která díky kontaktům získá kvalitnější skafandr a po vyhnání ze sila - přežije.

Dostane se za kopec a tam vidí další silo a spoustu mrtvých. Do jednoho ze sil se dostane a díky tomu začne jízda.
Záchrana milovaného, pochopení funkcí sil......

Doporučuji přečíst. Už teď se chystám na prequel s názvem Turnus (aneb, jak to celé začalo) a pak závěr trilogie - Prach.

Už se těším.