Zamotaný labyrint

recenze

Labyrint tajností (2021) 5 z 5 / eva3992
Labyrint tajností

S příběhem se ocitáme v Ohiu na amišské farmě. Při požáru shoří stodola, ovšem brzy se zjistí, že byla zapálena úmyslně, a navíc se uvnitř objeví ostatky těla. Náčelnice Kate se ujímá případu a zjistí, že se jedná o mladého Daniela, kterého měli všichni rádi. Proč se ho tedy chtěl někdo zbavit?

Tato kniha je již desátým pokračováním z edice Amišská detektivka, ale teprve moje první setkání s náčelnicí Kate Burkholderovou. Hned v úvodu musím říct, že vůbec nevadí, pokud předchozí díly neznáte. Knížku pochopíte i tak a nejspíše Vás naláká na ostatní knihy, díky zmínkám o minulosti hlavní hrdinky, které jsou tajemné a temné a prostě je budete potřebovat znát.

Ze začátku Vás kniha polapí a už nepustí. Od prvních řádků je příběh napínavý a plný otázek, na které prostě musíte znát odpověď. Kniha je to neskutečně čtivá, skvěle napsaná. Vcítíte se do děje, prožíváte to společně s Kate, ponoříte se do příběhu. Celkově to má spád a nejsou zde žádná hluchá místa. Je to prostě ten typ knih, kdy ji začnete číst a nemůžete ji odložit, dokud ji nepřečtete celou.

Autorka nám bude neustále předkládat možné „vrahy“, je zde spoustu podezřelých, ale nakonec Vás vyřešení dojista překvapí, kam se to všechno ubíralo. Kate budete fandit a velmi brzy si ji oblíbíte a určitě i díky její postavě mám chuť si přečíst i předchozí díly série.

Oproti jiným detektivkám je v této knize přidanou hodnotou život amišů. Dozvíme se o tom, jaký život vedou, jaká mají pravidla, co je pro ně důležité, jejich oblékání, jejich jazyk, jejich zvyky. Celkově moc zajímavé informace a v kombinaci s vyšetřování je to opravdu bravurní.

Navíc bylo zajímavé téma, ke kterému se vyšetřování dostalo (nebudu více prozrazovat, abych nespoilerovala), ale každopádně je to téma, o kterém by se mělo více mluvit.

V knize jsem našla pár detailů, které by mi trochu mohly vadit, ale když to vezmu jako celek, tak to bylo skvěle napsané, dobře promyšlené, příjemně zamotané a hlavně čtivé, takže nemohu jinak, než dát plný počet hvězd a knihu doporučit dalším čtenářům.

Komentáře (0)