Zamilujete si hned první stránku.

recenze

Dvůr trnů a růží (2016) 5 z 5 / klarinka9974
Dvůr trnů a růží

Úžasný a mrazivý příběh na motivy příběhu Krásky a Zvířete. Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, odvleče ji podivný tvor do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že únosce není zvíře, ale Tamlin – jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku a Feyre musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce.

Od autorky jsem četla sérii Skleněného trůnu, hned od první knihy jsem se zamilovala do každého slova v knížce a cítila jsem se, jako bych byla součástí samotného příběhu.

Na knihu Dvůr trnů a růží jsem se těšila, myslela jsem si, že to bude obyčejný příběh ani jsem nevěděla o čem. Anotace mě oslovila, komentáře a převážně většina recenzí mě nalákala na skvělou knihu a proto jsem si ji co nejdříve vypůjčila.

Je to přesně ten typ knihy, do kterého se ponoříte hned od začátku. Hltáte každé slovo, noříte se do každé kapitoly a jen těžko odkládáte knihu kvůli jiným povinnostem.

Nevím jak to autorka dělá ale pokaždé když čtu její knihy přijdu si jako samotná osoba v knize. Cítím každý okamžik, každý pocit a dokonce mi naskakuje i husí kůže z temných stránek. U této knihy zapomenete na svoje trápení a začnete se cítit jako nepřemožitelná osobnost.

Knihu si rozhodně nenechte ujít, neodkládejte ji na jiné časy, neztrácejte čas s jinými knihami, protože tato kniha je opravdu skvostná. Je od začátku čtivá, zajímavá, zábavná ale i napínavá a na konci sladká. Vždycky je velmi těžké se začíst do nového příběhu, do nové knihy, ale jako by jste hned od začátku vnímali každé písmenko a prožívali každý okamžik.

Feyre je odvážná, statečná a rozhodně krásná dívka, opravdu nic ji nevystraší a bojuje dokonce svých sil. Je hrdá když hrdou má být a laskavá k těm, co jsou laskaví k ní.
I přesto, že se to všechno točí kolem ní, hned jsem si ji zamilovala. Každý by chtěl být jako ona. Jako každá hrdinka od této autorky.

Všechny zde vystupující postavy jsou něčím originální. Někoho si zamilujete, jiné budete nenávidět. Někdo dává přednost bohatství jinému zase stačí kousek lásky.

Tento příběh je psaný na motivy Krásky a zvíře, dokonce jsem zde poznávala trochu popelky a možná i šípkové Růženky ale jestli milujete pohádky na jakékoliv způsoby, tak tato "pohádka" se pro vás stane tou nejlepší na kterou nikdy nezapomenete. Rozhodně o této knize budete vyprávět a budete ji všude doporučovat.

Konec knihy je opravdu napínaví a plný naděje. Feyre musí projít nejtěžším rozhodnutím a překovat sama sebe! U těchto posledních kapitol ucítíte sami strach ale i zoufalství.

A hlavně na konci knihy se budete těšit na další, rozhodně skvělý díl, kterého se já už nemůžu dočkat!

Nenechte si tuto knihu ujít a buďte těmi, kteří milují lásku, strach a všechno ostatní dohromady.

Já jsem z knihy nadšená a jsem ráda, že tato autorka nepřestává psát protože ona má opravdu úžasné fantasy příběhy u kterých se rozhodně nenudíte!

P.S.: Na konci pochopíte i samotnou obálku.....