Za zavřenými dveřmi

recenze Za zavřenými dveřmi (2017)

Za zavřenými dveřmi
"Někdy může být dokonalé manželství jednou dokonalou lží."

Hlavní hrdinkou a zároveň vypravěčkou v první osobě je Grace, dívka, která stále čeká na opravdovou lásku, neboť kvůli svojí sestře Millie, která trpí Downovým syndromem, s ní žádný muž nevydrží nikdy moc dlouho. Jednoho dne potkává Jacka, úspěšného právníka a pohledného muže, za nímž se otočí kdejaká žena, kterého upoutá bezprostřednost Graceiny sestry Millie a díky ní se spolu dají do řeči a oba se do sebe na první pohled zamilují. Jack začíná mít velké plány, Grace brzy požádá o ruku, ta souhlasí a začnou plánovat společné bydlení. Grace je velmi vděčná za to, že si Jack oblíbil Millie a slíbil, že až budou mít společné bydlení hotové a Millie dovrší osmnácti let, nastěhují si ji k sobě. Svatba proběhne s menšími komplikacemi a Grace se po náročném dni už nemůže dočkat svatební noci. Jack však zmizí a neukáže se celou noc. Když se nakonec objeví, její život už nebude jako dřív...

Kniha Za zavřenými dveřmi má hned několik aspektů, kterými vás zaujme. Tím prvním je jednoznačně obálka, která dokonale vystihuje název knihy, jenž je v červeném provedení a má v sobě skrytý varovný signál. Na vnitřních okrajích přebalu, které jsou schované uvnitř knihy, jsou vyobrazeni naší hlavní hrdinové, z jedné strany Jack a z druhé Grace, oba jako by s páskou přes oči. Dalším lákadlem je samotný název, protože nikdy nemůžeme tušit, co se skutečně za zavřenými dveřmi odehrává a tato kniha nám dovolí leckterá tajemství poodhalit. V neposlední řadě je oním aspektem samotná anotace, která je napsaná tak, že vlastně netušíme, kde je pravda a kde lež.

Po přečtení musím říct jediné, a sice, že takový vynikající psychothriller jsem už dlouho nečetla. Celou dobu se střídá přítomnost s minulostí, která na sebe plynule navazuje a pomalu tak odkrývá děsivé detaily z navenek dokonalého manželství, které jim jejich přátelé doslova závidí. Pokaždé mají dokonale uklizeno, navařeno, častují se zamilovanými pohledy a doteky, ale pozornému příteli by neunikly malé drobnosti a detaily. Proč například Grace nechodí nikde sama? Proč nezvedá telefon? Proč nemá vlastní mobil? To jsou otázky, které vám nedají spát. Postupné odkrývání manželství Jacka a Grace vás bude upřímně šokovat a pokaždé budete doufat v lepší zítřek a nakonec i ve šťastný konec. Jestli něco takového naše hrdiny čeká a jestli je to vůbec vlastně možné, to už se dozvíte v samotné knize.

Na to, že se jedná o autorčinu prvotinu, je tato kniha prakticky dokonalá. Má vše, co má správný psychothriller mít. Knize nechybí napětí, charakterově zajímavé (zvrácené) postavy, které se vyvíjí a dokonce ani překvapivý konec, který určitě čekat nebudete. Jedná se o umně napsanou knihu, při jejímž čtení se vám často bude tajit dech a která, pokud jste fanoušky psychothrillerů, by neměla chybět ve vaší knihovničce. Vřele doporučuji.

autor: MMacicekk · 13.09.2017 v 15:12 · přečteno 162x

Komentáře (0)