Za vším hledej… koně!

recenze

S hlavou v oblacích (pejru) (2013) / Stanka
Za vším hledej… koně!
Ano. Stačila jedna (ne)šťastná náhoda, jeden flegmatický kůň, jedna rozhozená kreativní ředitelka čím dál známější reklamky a jeden namakaný „vidlák“ a život se začne ubírat jiným směrem. Měšťanda na vsi. To je asi to samé jako Alenka v říši divů! A navíc, když hlavní hrdina Pavel není žádný sedlák v nejlepších letech s pořádným pupkem, lahváčem v ruce a obscénními narážkami, ale sympatický chlápek, který navíc vypadá setsakramentsky dobře! A jistě si dokážete představit, že se Markétě, která si o sobě až doposud myslela, že má nohy vždy pevně na zemi, z toho všeho točí hlava – a to nejenom z prekérní situace s auťákem v příkopě, ale především z toho sexy chlápka, který není ani trochu protivný. Tak proč s ním nestrávit jeden pitomý víkend v jednom pitomém zapadákově? Takové letní venkovské povyražení ještě nikoho nezabilo. Ale z příjemně stráveného víkendu v malebné vesničce v jižních Čechách se Markétě protočí život o 360o a jen tak už na něho nezapomene a možná, že se ještě vrátí, ale tentokrát už dobrovolně…
Knížka byla velmi čtivá, svižná, bez zbytečných „krucalinek“ a plná živých dialogů. Hlavní hrdinové byli sympatičtí. Markéta byla typická Pražanda, která nad vesničany nejprve „ofrňovala“ nos. Pavel byl zase typický „vidlák-nevidlák“. No dámy, přiznejte si, který kovboj by byl takový romantik a gentleman jako právě náš hlavní hrdina? Za tím bude něco víc… Společný Markétin a Pavlův víkend (i pozdější „rande“) byly tak romantické – ať už díky letu horkovzdušným balónem, vzájemnému jiskření, výstižným přezdívkám nebo pořádné dávce šťavnatých nadávek na Pavlův účet.
Nechybí vtipné situace, romantické chvilky, zklamání, ne jedno tajemství a happy end. Knihu vám vřele doporučuji! Kdo jste ji ještě nečetl, v blízké době to napravte. Mohu vám zaručit, že v tomto případě nesáhnete vedle (ostatně jako u všech prozatím vydaných autorčiných knížek)!

Komentáře (0)

kniha S hlavou v oblacích (pejru) recenze