Ďáblův synek... poprvé

recenze

Můj hříšný markýz (2013) / Stanka
Můj hříšný markýz

Ďábelský markýz hledá svoji STAR, aneb Casting právě začíná…
Milé dámy, bojíte se rády? Fascinují vás v romantických příbězích pořádní chlapi s pošramocenou pověstí? Pokud ano, mám pro vás vstupenku do klubu INFERNO, nevalně proslulého pánského klubu, jehož se londýnská smetánka vyhýbá obloukem. V něm se, podle urozených aristokratů, schází ta nejhorší sebranka z celé Anglie, která je proslulá svým zhýralým životem. Ale jak to tak bývá, pod zdánlivě černou slupkou se většinou skrývá něco, co má být ostatním skryto. A v případě „po čertech“ proslulého klubu a jeho členů, na jejichž účet si společnost vymýšlí všemožné pekelné „bláboly“, to nebude výjimkou. Tak kdo jsou vlastně ti pánové, před kterými matinky svým nevinným dceruškám zakrývají oči a pánové okolo nich našlapují po špičkách, aby jen kousíčkem svého kabátce nezavadili o jednoho z nich? A proč se tak vehementně snaží skrývat svoji totožnost? Prozradím vám jenom to, že se jedná o jakýsi Řád, který se bije ve jménu svatého Michaela Archanděla proti zlu Prométheanů.

Jako prvního z klubu si na mušku vezmeme markýze Maxe Rotherstona, který si usmyslel, že už by bylo na čase oženit se. No a musím říci, milé dámy, že na to šel opravdu lišácky. Svému právnímu zástupci dal za úkol sepsat jakýsi seznam nejvhodnějších anglických dívek, které splňovaly přísná kritéria jeho lordstva. Takže tomu castingu, kterým na mě autorka „vybafla“ hned na první stránce jsem se fakt smála od ucha k uchu. Ani jeho fyzické vzezření a společenský titul „neobměkčil“ londýnské dívky natolik, aby samy žadonily o jeho přízeň. I když mnohé by to jistě bez okolků udělaly, ale hold, dát se do křížku s jedním z toho odporného klubu, to by znamenalo podepsat smlouvu se samotným ďáblem. Takže, aniž by o tom ony slečny věděly, vznikl jakýsi seznam potenciálních kandidátek na lady Rotherstonovou.

Dívkám č. 1 – 4 bych na čelo nalepila cedulku „nevinnost sama“. Podobně by to jistě udělal i lord Rotherstone. O nějaké slípky typu: miláčku, podej mi jehlu, je pro mě příliš těžká nebo miláčku, lehni si na tu trávu, ať si o ní neumažu své saténové střevíčky nebo dokonce miláčku, stoupni si před tu žhavou kouli na nebi, ať mi nespálí můj právě napudrovaný nosík, rozhodně nestál. Je tedy jasné, že Maxovo oko spočinulo právě na problematické dívce č. 5, která dala košem i druhému nejlépe oblékanému gentlemanovi v Londýně Albertu Carewovi. Rčení o zakázaném ovoci, které chutná nejlépe, zde platí dvojnásob.
„Úctyhodná slečna Daphne Starlingová – 20 let, veliká krasavice, známá svou laskavostí – ale je problematická, lorde. Pozor! (Přečtěte si doušku!)“
Tak co na ni říkáte? Žádná nudná manželka, ale holka, které kuráž rozhodně nechybí. No a jak se k tomu postavil náš „obětní beránek“ Daphne? Je jasné, že Maxovi hned neskočila do náruče – i když někdy zbývalo pár kroků – ale pěkně ho potrápila – někdy až moc. Daphne jsem si jako hlavní hrdinku oblíbila. Je sice pravda, že mi někdy lezla pěkně na nervy, ale jinak měla zlaté srdíčko, ve kterém se našlo místo i pro děti z ulice.

Rozhodně nepropásněte návštěvu klubu INFERNO, která představuje lahodně namixovaný koktejl plný vášnivých polibků, letmých pohledů, ze kterých se vám budou podlamovat kolena, ne jednoho tajemství, nebezpečných spiknutí a intrik. Autorka k němu podávala i znamenitý vypravěčský talent, poutavé dialogy a povedený námět. Jako dezert servíruje žhavé postelové scény (nejenom postelové), pořádné mužské a notnou dávku kousavého humoru.

U slovenských čtenářek se „pekelníci“ Gaelen Foley těší velké oblibě. V současnosti jim společnost zpříjemňuje již šestý člen klubu INFERNO. Doufám, milé čtenářky, že i u nás se bude pekelným chlapcům líbit, a že nám autorka stihne představit všechny „bratry“ z čertovic rodinky.