Vzpoura v Panemu?

recenze

Vražedná pomsta (2010) / Jackelin
Vzpoura v Panemu?
Stejně jako první díl, jsem tuto knihu četla již podruhé. Právě proto jsem se před re-readingem trochu obávala, že mě kniha zklame. S potěšením jsem však zjistila, že tato kniha je už na mnohem lepší úrovni, než Aréna smrti. Je vidět, že autorka se stále zlepšuje. Tento příběh je napsaný mnohem krásněji a ještě o něco čtivěji.

Dělalo mi velký problém knihu byť jen na chvíli odložit a díky tomu, jsem ji také přečetla velmi rychle i přes mou časovou vytíženost.

Někdo si možná říká, že je to nuda, číst knihu podruhé nebo ji číst, když už jste předtím viděli film a víte, jak to dopadne. Já to tak tedy rozhodně nemám. Byla jsem napjatá od začátku do konce. Těšila jsem se, až nastanou nějaké situace a jiných se zase obávala. Opravdu jsem se s příběhem skvěla a snadno sžila.

Abych nezmiňovala jen samá pozitiva, musím se zmínit o jedné malé nepříjemnosti. V tomto díle mě Katniss místy rozčilovala svým chováním či svými myšlenkami. Zároveň chápu, že toho na ní asi bylo moc, sama měla v hlavě zmatek, ale to nic nemění na tom, že jsem nad jejími činy někdy nesouhlasně vrtěla hlavou.

Lidé, kteří se s příběhem dosud neseznámili, si pravděpodobně říkají, o čem tento díl bude. Je jasné, že velkou roli bude hrát vzpoura lidí v jednotlivých krajích, ale to co nastane asi v polovině knihy, vás dozajista vyvede z míry. Opravdu, máte se na co těšit!

Pokud však čekáte akci od začátku až dokonce, musím vás trochu zklamat. Akce je nejvíce právě až od druhé poloviny, ale to vůbec nijak neubírá na čtivosti knihy.

Spousta lidí má u sérií obavu z toho, že další díly budou o něco slabší. Tady se však ničeho takového bát nemusíte. Dle mého názoru je druhý díl dokonce lepší než ten první, to už jste ale asi z mé recenze pochopily.

Nejraději bych hned po přečtení zapomněla na všechny knihy, které potřebuji a chci přečíst a ihned se vrhla do čtení třetího dílu. Jsem opravdu zvědavá, jak se bude situace dále vyvíjet.

Komentáře (0)

kniha Vražedná pomsta recenze