Vlku zaslíbená

recenze

Vlku zaslíbená (2022) 2 z 5 / Kiwi92
Vlku zaslíbená

VLKU ZASLÍBENÁ - HANNAH WHITTEN

Na knižke ma zaujala po prvé pútavá obálka a za druhé, samozrejme, anotácia. Zdalo sa mi, že to bude presne niečo pre mňa, jedná z tých skvelých fantasy, ktoré tak milujem.....

Bohužiaľ, musím povedať, že ma knižka neskutočne sklamala. Nepovedala by som, že je vyslovene zlá, ale proste mi to úplne nesadlo a nevedela som sa tak plne ponoriť do príbehu.

Reda je druhorodená dcera kráľovnej a u nich v kráľovstve vždy platilo, že prvorodená je určená pre trón a druhorodená je určená ako obeť Vlkovi, v nádeji, že im za ich obeť navráti ich Bohov, ktorých uväznil a ponechá ich kráľovstvo na pokoji. Reda odchádza rada, posledné dni ju začala ovládať nadprirodzená sila, ktorú nedokáže ovládnuť a jej odchod znamená, že prestane ohrozovať svojich blízkych. V lese, v dome vlka zisťuje, že všetky ich legendy boli mýtus, ktorý mal ľudí odradiť a držať v strachu. Vlk nie je monštrum, je to veľmi zvláštny muž, ktorý si nesie v sebe prekliatie celého lesa. A Reda zisťuje, že ani jej prekliatie nie je tým, za čo ho mala, je to len skýtá dávná magická schopnosť, ktorú sa len musí naučiť ovládať. Jej pomocou môže pomôcť seba, ale aj celému lesu.

Mám z tejto knihy dosť rozporuplné pocity. Prišlo ako okopírovaná Červená čiapočka, šmrncnutá s Kráskou a zvieraťom, obohatená o novú linku fantasy. Nemôžem tomu ale úplne krivdiť, nápad to má nový a neotrelý.

Ale...úprimne by to kľudne mohlo byť o polovicu kratšie. Chýbalo mi tam viac nejakého napätia, akcie a viac dobrodružstva. Mám ráda knížky, kde sa stále niečo deje, že sa od knižky nedokážem odtrhnúť a musím jednoducho čítať ďalej a ďalej. A presne to mi tu chýbalo. Polovica knižky bola dosť nudná a strašne sa to tiahlo, ako sa hovorí ako guma na nohaviaciach. Až na konci sa niečo začalo diať a keď to konečne začalo byť zaujímavé, tak to skončilo tým najdivnejším záverom. Koniec ma naozaj prekvapil.

Ale aby som knihe úplne nekrivdila, nápad a námet knihy sa mi naozaj páčil a oslovil ma, škoda, že spracovanie sa úplne nepodarilo.

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Reda je první Druhorozená dcera po několika staletích, takže její život má jediný účel: má posloužit jako oběť Vlkovi z Lesa – v naději, že ten světu navrátí bohy, které uvěznil. Redě se téměř uleví, když odchází. Sužuje ji neb... více