Veľmi slabá Ariela....

recenze

Píseň sirény (2023) 2 z 5 / Kiwi92
Píseň sirény

Máte radi retellingy? Tak toto je presne jeden z nich. Nečakala som nič úžasné, ale úprímne som čakala niečo viac.

Lira je dcéra Královny morí, obávaná siréna, “Zhouba princů, vo svojej zbierke má len srdcia princov. Je obávaná a uctievaná po celom mori. Pokým nezabije jednu z nich.

Kráľovná morí ju chce potrestať a tak jej plutvu premení na nohy, zbaví ju jej piesne a vyšle ju, aby jej do slnovratu priniesla srdce princa Eliana, lovca sirén.

Keď z mora vyloví topiacu sa Liru, zistí, že je viac, než sa zdá. Spolu sa vydávajú na dobrodružnú cestu za získaním druhého drahokamu Kétó, aby mohli zničiť Kráľovnú morí navždy. Aj keď každý z iného dôvodu.
_____________________________________
Takže..keďže ide o retelling príbeh je totožný s malou morskou vílou, akurát by som povedala, že si berie niečo s Disneyho a niečo z Andersena. Je to taká milá, ale hrôzostrašná rozprávková príšera.

Príbeh je rozprávaný z pohľadu Liry a Eliana, čo v knihách milujem, vidieť príbeh z viacerých pohľadov, ale vadilo mi, že kapitoly nie sú pomenované a vždy mi chvíľu trvalo, kým som si uvedomila, kto zrovna teraz rozpráva.

Bavilo ma ale pozadie príbehu, ako sme sa plavili z kráľovstva do kráľovstva, zoznámili sa s ich divnými zákonmi a s originálnymi zvláštnosťami každej kráľovskej rodiny.

A aj keď som vedela, že je to retelling, čakala som nejaký originálnejší nápad, niečo, čo z knižky urobí také to WOW. Bolo to celé ako cez kopirák, až moc podobné. Vlastne jediná odlišnosť bola, že sme sa vydali na výpravu hľadať diamant Kétó, inak ako keby som proste slovo od slova pomaly čítala Malú morskú vílu a tu mi to proste vadilo.

Je to také typické oddychové young adult fantasy, ktoré neurazí, ani moc neprekvapí. Je plné dobrodružstva, akcie, pomalu sa rozvíjajúcej romantickej linky, priateľstva, zrady, ale aj veľa nezrovnalostí, ktoré môžeme nájsť v deji a na mňa pôsobili moc rušivo.

A asi by som po tak krvavých dobrodružstvách, množstve intríg a bojoch na život a na smrť ocenila iný, než dokonalý rozprávkový a nádherný happy end.

Ak sa v knihe nehodláte moc vrtať a chcete si len užiť príjemné dobrodružné čítanie na večer na palube Saadu, spolu s princom, sirénou a pirátskou posádkou, tak hor sa na palubu a hurá za dobrodružstvom.

Píseň sirény Píseň sirény Alexandra Christo

Princezna Lira je siréna z královského rodu a je ze všech nejsmrtonosnější. Ve své sbírce má srdce sedmnácti princů a je uctívána po celém moři, dokud ji ovšem zvrat osudu nedonutí zabít příslušníka vlastního druhu. Aby mořská krá... více