Uvězněni ve sněhové bouři

recenze

Bílá past (2021) / Vendea
Uvězněni ve sněhové bouři
Tři mrtví. Jeden pohřešovaný. Vypadá to, jako by Ellinghamská akademie byla prokletá a je těsně před zavřením. A nejde jen o nečekaná úmrtí - na škole stále dochází k dalším nehodám, které už nelze pokračovat za náhodu. Zavření školy je ale to poslední, co Stevie potřebuje. Má totiž dojem, že vyřešila případ zmizení Alice Ellinghamové z minulého století a ví, kdo je vrah a jakou úlohu v tom hrají Křiváci. Na školu se řítí obrovská sněhová bouře, která všechny brzy odřízne od zbytku civilizace...

Bílá past je třetím tílem v detektivní young adult sérii Křiváci z pera Maureen Johnsonové. Uzavírá tak původní trilogii a prezentuje rozuzlení všech zločinů. Závěr série se nese v o dost akčnějším tempu než předchozí knihy. Většina indicií je již na stole, hlavní hrdinka rozluštila případ století a je jen otázkou času, kdy se podělí s veřejností. Hlavním problémem je především vrah, která může za vraždy ze současnosti.

Především druhá část knihy se nese v temnějším duchu, jelikož na Akademii dolehne sněhová bouře a všichni jsou tak uvězněni mimo civilizaci přes noc. Hlavní dějová linka se stále protíná s úseky z minulosti, které čtenáři přibližují to, co se tehdy doopravdy stalo. Co se týče romantiky, něčeho málo se dočkáme, i když spíše na pozadí celého vyšetřování.

Hlavní hrdinkou je stále Stevie Bellová, která od prvního dílu poměrně vyspěla a naučila se používat své schopnosti detektiva v praxi. Stevie mi nikdy nevadila, takže jsem s ní neměla sebemenší problém. Svůj prostor dostávají i její spolužáci, které jsem osobně měla daleko radši než samotnou Stevie, protože mi sedli víc.

Ještě pár slov k hlavnímu padouchovi, jehož odhalení na konci mě vážně překvapilo. Vůbec jsem ho neodhadla, takže jsem byla příjemně překvapená. Upřímně by mě asi víc bavilo, kdyby byla celá kniha o Ellinghamových z 20.století, protože mi sedli daleko víc a celá vražda a zmizení Alice byly prostě zajímavější.

Moc jsem si užila atmosféru během sněhové bouře, protože to bylo docela psycho a vážně bych nechtěla být na místě hlavních hrdinů. Celkově bych sérii doporučila všem mladším čtenářům, kteří by se chtěli do detektivek pustit.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji Albatrosmedia.cz.

Celá recenze na:
vendeadreams.blogspot.cz

Komentáře (0)

kniha Bílá past recenze