Tato recenze byla smazána.

UK, nebo MUNI? Tak se musím ptát!

recenze

Přijímací zkoušky na VŠ – Všeobecný přehled - Témata a pojmy (2013) / jakear
Přijímací zkoušky na VŠ – Všeobecný přehled - Témata a pojmy

Testy všeobecných znalostí už dokázaly skolit nejednoho zdatného studenta. Ne nadarmo je k dostání velké množství různých publikací, které vás na ně mají připravit. K nim se také řadí dvě od nakladatelství Fragment – jedna seznamuje, druhá zkouší.

Na první pohled je vidno, že příručky mají jednoduché, nerušivé grafické zpracování. Jistě si také všimnete, že polovina první z nich vás provede českými i světovými dějinami – a to formou souvislého textu, který je srozumitelný a rychle utíká. Dále se blíže podíváte na jednotlivé společenské vědy (za zmínku stojí politologie zpracovaná formou abecedně seřazených pojmů), a na posledních sto stranách najdete kulturní přehled.

Následně si správnost svých poznatků můžete ověřit v druhé příručce. V té se nachází pouze otázky se čtyřmi možnými odpověďmi. Správná nemusí být žádná, nebo také všechny.

Pokud už víte, kam se chcete hlásit, a nemáte za cíl nic menšího než u přijímaček uspět, doporučuji vám načerpat vědomosti z těchto příruček. A jestli přijati nebudete, nezoufejte – alespoň jste se dozvěděli něco nového a za rok to můžete zkusit znovu.