Tato recenze byla smazána.

Thriller, který se vám dostane pod kůži

recenze

Ptáčník (2013) 5 z 5 / Akinaz
Ptáčník

Hlavní postavou tohoto thrilleru je detektiv Jack Caffery, který nově nastoupil k jednotce vyšetřující vraždy. Po pár dnech stagnace mu zavolá šéf a přidělí mu případ zavražděné ženy. Na tom by nebylo nic neobvyklého, kdyby situaci nezkomplikoval fakt, že z jednoho případu se vyklubou další čtyři.

Všechny zavražděné ženy jsou nalezené na staveništi při práci s těžkou technikou. Těla jsou zalitá do betonu v pytlích na odpadky.

Jako první přichází na řadu práce patologa, který se z podobnou zvráceností ještě nesetkal.

Autorka nás provází jednotlivými pohledy z úhlů vyšetřovatelů, lékařů a samotného vraha s takovou podrobností, že po chvilce čtení se stáváte součástí příběhu a jen čekáte, kdy se k vám vrah přiblíží zezadu.

Jeho krycím jménem je Ptáčník, což ho dokonale vystihuje.
Hon na vraha může začít.

A co náš detektiv?

Jack je pracant od kosti a v jeho práci jsou vidět léta zkušeností. Nehodlá ustupovat ze svých názorů a jde si tvrdě za svým. Od začátku je mu jasné, že tento případ mu nedá spát.

A jaký je Jack v soukromí?

Je celkem sympaťák, který žije se svou přítelkyní Veronikou na předměstí. Jejich vztah má k ideálu daleko. Ona ho má na háku a on nemá čas ani chuť nějak měnit zaběhlou rutinu. Jeho život i výběr povolání ovlivnila neblahá událost v minulosti, která ho provází celým životem a s níž se nikdy úplně nevyrovnal.

Zvrácenost je v této knize patrná a ne nadarmo jí mnozí tímto pojmem definují. Zpočátku mě hnala kupředu zvědavost a na konci knihy jsem pochopila proč je tomu tak. Nejen drsná slupka příběhu, ze které vám běhá mráz po zádech, ale i zvláštní žaludeční nevolnost, utváří celistvý pohled na knihu.

Celkově bych knihu zhodnotila, jako naprosto perfektní čtení. Je velmi poutavá, napínavá, netypická a drsná. Zkrátka vás naprosto pozře. Po jejím dočtení vám nezbude nic jiného, než si co nejdřív sehnat další díl. Za mě jde o jednu z nejlepších knih tohoto žánru, co jsem četla.

Pokud se cítíte být silnými osobnostmi, které sem tam nějaká nechuťárna nerozhází, tak neváhejte a čtěte. Rozhodně nebudete litovat.