Sněží, sněží... a tři vánoční romance.

recenze

Sněží, sněží... (2015) 3 z 5 / Akinaz
Sněží, sněží...

Sněží, sněží... je kniha, která se pro mě stala velice milým překvapením těchto Vánoc. A i přes to, že venku bylo asi dvanáct stupňů nad nulou, dokázala navodit tu správnou vánoční atmosféru.

Kniha je rozdělena do tří povídek od tří autorů.

Když je budu hodnotit každou zvlášť, tak nejlepší dojem na mě udělala hned ta první. Jakmile jsem dočetla poslední větu Zasněženého expresu, bylo mi líto, že povídka končí.

Autorka této části situaci vykreslila autenticky a velmi vtipně. Hlavní postavy byly sympatické a jejich dialogy trefné a úsměvné. Základní linii příběhu tvoří tak trochu zmařené Vánoce šestnáctileté Jubille, která se po uvěznění svých rodičů vydává vlakem na Floridu k prarodičům. Není z toho nijak nadšená, protože měla večer trávit se svým klukem Noahem. A aby toho nebylo málo, vlak zastaví někde na půl cesty sněhová vánice. A to, jak vám taková vánice a kluk, který se vám rozhodne pomoct, může otevřít oči a změnit život se dozvíte zde.

V povídce plné sněhu, zimy a ledové vody by člověk jen stěží čekal hřejivý pocit. A přesto se dostavil. Srdce se rozehřálo, otevřelo vánoční náladě a lásce.

Druhý příběh nazvaný Vánoční zázrak je napsaný Johnem Greenem.
Děj se odehrává ve stejném místě jako první povídka. Jen hlavní postavou je Vévoda, což je přezdívka dívky jménem Angie, kterou její kamarádi berou jako kluka. Jako sobě rovného, ale ona si ve skrytu duše přeje, aby ji viděli jako slečnu, která je žádoucí stejně jako roztleskávačky, za kterými jsou ochotni jít i o půlnoci ve sněhu až po uši a dostat na hubu od místních dvojčat.

Moc jsem se na ni těšila, asi nejvíc ze všech. Bohužel prví povídku nepřekonala, i když se mi líbila.

V poslední části nazvané Archanděl prasátek se setkáváme s postavou jménem Jeb, která se mihla i v první části. Jeb je sympatický kluk, kterého nechala holka Addie- ta nás jako vypravěčka provází příběhem. V podstatě jde o to, jak hrozně lituje, že ho ztratila.

Můj názor je takový, že tu holku bych někam zavřela a řekla jí, ať se vzpamatuje. Nechá kluka proto, že jí každý den nevyznává lásku způsobem, jaký si vymyslela. A teprve, když se jí to vymstí a ublíží mu, uvědomí si, jak byla sebestředná. On je shodou okolností v tom zasněženém vlaku a ona myslí jen na to, jak je nešťastná. Tak trochu mi lezla krkem.

Dohromady spolu příběhy tvoří uzavřený celek, na jejímž konci se všechny postavy spolu setkají.

Celkově pěkné čtení. Vánoční atmosféra byla zachována, možná se k ní napřesrok vrátím a kdo ví...