Milý Johne

recenze

Milý Johne (2010) 4 z 5 / Akinaz
Milý Johne

Kniha nám vypráví neobyčejný milostný příběh dvou lidí, kteří se potkali a zamilovali v ne úplně vhodnou dobu.

John je americký voják, který po roce služby přijíždí navštívit svého otce, vášnivého sběratele mincí, se kterým si již delší dobu moc nerozumí. Nedokáže jeho vášeň pro mince a nic jiného pochopit.

A to samé léto se setkává s krásnou dívkou Savannah, která působí lehce naivně, ale opak je pravdou. Je milá, otevřená a obětavá. Svému okolí maximálně vychází vstříc a když je potřeba pomoci, nebojí se připojit.

Za jejich seznámení může obyčejné zahučení kabelky do vln oceánu. Nebýt toho, ti dva by se nepoznali. Díky tomu spolu prožijí neskutečné dva týdny, které navždy ovlivní jejich životy. Slíbí si lásku a manželství, jenomže život vždy není takový, jaký bychom ho chtěli mít. Umí nám dát i pěknou lekci.

Během odloučení si John a Savannah navzájem vyměňují dopisy, aby jeden o druhém věděli.

Po roce shledání spolu prožijí vášnivou noc a pár hodin štěstí. To se vytrácí ve chvíli, kdy John oznámí Savannah, že po 11. září nemůže nechat svou zemi ve štychu a vrací se zpět do armády.

Dopisy mu chodí čím dál méně, až přijde ten, kterým mu Savannah dává Sbohem.

Proč?

Ptá se John sám sebe každou noc i den... až do jejich dalšího setkání.

Kniha se mi velmi líbila. Nicholase Sparkse mám jako autora velice ráda, protože kouzlo jeho knih spočívá v uchopení rádoby obyčejné situace, která je následně zasazená do ne až tak obyčejného děje. Jeho knihy v sobě nesou prvky vážnosti všedního života a nelehkých životních rozhodnutí.

V žádném případě se tedy nejedná o červenou knihovnu.

Jeho vykreslení postav je pozvolné a plynulé a charaktery do sebe nádherně zapadají jako jednotlivé kousky skládačky.

Tak všichni kdo máte rádi neobyčejné příběhy ze života ozvláštněné perem mistra romantiky, usedněte do svých křesílek a nechte se unášet dějem. Občas vás semele nějaká ta bouřka, uhodí do vás větší či menší blesk, ale dočíst až do konce se v tomto případě vyplatí.

Tak směle do toho:)