Temná hra – první díl britské thrillerové série

recenze

Temná hra (2022) 4 z 5 / Kizuizi
Temná hra

Henry Ford je čerstvě povýšen, a tak když je mu přidělen nový případ je jasné, že se musí hodně snažit, aby ho vedení v této pozici ponechalo. Případ není rozhodně jednoduchý, vedení je netrpělivé a Fordovy vyšetřovací techniky se nikomu nelíbí...

Tajuplná anotace toho moc neprozradí (naštěstí), a tak jsem šla do čtení poměrně opatrně a s rozvahou, abych nebyla nakonec moc zklamaná. Měla jsem ji připravenou jako víkendové čtení... a hle! Začetla jsem se a během odpoledne jsem i dočetla!

Temná hra je výborná kniha! Čtivá, napínavá, není zde nouze o různá překvapení, dokonce ani o trochu humoru. Sedl mi nejen styl psaní, ale také postavy. Henry Ford je sympaťák, očividně i velmi pěkný chlap, který jako správný paličák dá hodně na svůj „první pocit“. Vychovává sám dospívajícího syna, a tak je občas rozpolcen, protože jak práce, tak i syn jsou pro něj vším.

V příběhu nesledujeme jen vyšetřovací linku, ale máme možnost se seznámit i s dětstvím vraha, nebo také s obětmi. A že to nebude moc veselé, je asi každému jasné. Pokud patříte mezi thrillerové čtenáře, kterým nevadí krev, nebo sem tam i nějaká ta nechutnost (jsou rozhodně i nechutější knihy), je to přesně kniha pro vás.

A jako „bonus“ přidám infomaci, že v zahraničí už vyšly i další díly této série, které jsou hodnoceny ještě lépe, než tento. Myslím že se máme rozhodně na co těšit!

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Albatros Media (Kniha Zlin)