Tak trochu jiný cestopis

recenze

Neuvěřitelné příhody z hor (2017) 5 z 5 / Pebene
Neuvěřitelné příhody z hor

Knížka "Neuvěřitelné příhody z hor" mě v knihkupectví zaujala svou obálkou, na které jsou zachycena krásná vysokohorská panoramata přes špičky značně ošoupaných turistických bot. Ačkoli cestopisy běžně nečtu, rozhodla jsem se tentokrát udělat vyjímku a knížce jsem dala šanci jako relaxačnímu čtení na dlouhé zimní večery.

O to víc jsem byla překvapená (a nutno podotknout, že velmi příjemně), když jsem knížku prvně otevřela. Oproti očekávání se vůbec nejednalo o cestopis faktograficky (a nudně) popisující vysokohorské túry. Naopak! Smála jsem se od začatku až do konce a žasla nad situacemi, které autor podává svérázným, ale velmi bezprostředním a vtipným způsobem.

Kniha se skládá z krátkých povídek popisujících příhody skupinky kamarádů, kteří společně čelí nástrahám obtížných treků. Výprav se k mému překvapení neúčastnili pouze muži, ale také nekolik žen ( tímto jim vyjadřuji svůj obdiv!). Celek pak doplňují dechberoucí fotografie, které dokreslují atmosféru vyprávěných příběhů.

Kniha má za mě pouze jeden nedostatek a sice, že je až příliš krátká! Budu tedy doufat, že autor nevyčerpal všechny své zážitky první knihou a dočkám se i pokračování.