Tajemství, sny a láska.

recenze

První stříbrná kniha snů (2014) 5 z 5 / klarinka9974
První stříbrná kniha snů

První díl nové trilogie od Kerstin Gierové, autorky oblíbených Drahokamů!

Tajuplné dveře s klikou ve tvaru ještěrky, mluvící sochy a zdivočelá chůva se sekerou… sny Liv Silberové jsou poslední dobou docela strašidelné. Obzvlášť jeden ji neustále pronásleduje. V tomhle snu je v noci na hřbitově a pozoruje čtyři kluky během jakéhosi podivného magického rituálu.

Ti kluci jsou jí ale povědomí a není to náhoda, skutečně existují, chodí totiž s Liv do školy a vlastně jsou docela fajn. A někteří teda obzvlášť ;)

Opravdu strašidelné – ještě strašidelnější než jakýkoli hřbitov v noci – je to, že tihle kluci o ní vědí věci, které by ve dne nikdy nahlas neřekla, leda ve snu. Jak je tohle možné? Je to pořádně zamotaná hádanka, ale hádankám nemohla Liv nikdy odolat…

Tato kniha mě oslovila hned, jak jsem si tady na databázi knih o ní přečetla jak komentáře tak i recenze. Moc jsem se na knihu těšila a i sama jsem se chtěla přesvědčit, jestli tato kniha je vážně tak super. Přišla jsme na to že není jenom super, je skvělá.

Už od obálky vás kniha naprosto pohltí. Od začátku je kniha zajímavá a i když jsem se bála že mě to nebude bavit, přece jenom je to čtení pro děti, i já jsem tomuto příběhu podlehla natolik, že jsem to měla rychle přečtené.

Kniha utíkala tak rychle, že jsme byla zklamaná při přečtení poslední stránky. Hned ten den jsem musela začíst číst druhý díl. Ne je proto že mě to bavilo ale i proto abych se dozvěděla jistá tajemství, prožila další kouzelné sny a přišla na kloub tomu kde je Secrecy. A i proto že kniha je na konci otevřená a prostě si musíte přečíst druhý díl a jak jsem se tu dozvěděla, druhý díl je ještě lepší.

Tato kniha pojednává příběh o Liv, je to milá holka, má ráda tajemství a proto odhaluje ty největší tajemství v knize. Nakonec se zamilovává a podléhá lásce. Postavy jsou jednoznačně super, kniha je od začátku do konce zajímavá, tajemná a od knihy se nedá odtrhnout.

Nechci mnoho prozrazovat, jelikož tento úžasný děj si musíte přečíst sami.

Rozhodně pokračuji dalším dílem, na třetí díl se vrhnu hned jak bude dostupný a jelikož mě autorka vážně dostala, chystám se i na její krásné a neodolatelné Drahokamy.

Takže jestli chcete něco, co vás zaručeně nebude nudit ale zároveň je to i oddechové čtení, mohu vám tento první díl a myslím si že i druhý díl jen a jen doporučit, protože tohle stojí za to!

klarinka9974
18.01.2016

Děkuji. Už jsem za půlkou druhého dílu a stále mě to baví :-) je těžké se od knihy odtrhnout.

Aracely
17.01.2016

Hezká recenze. Asi si budu muset tu trilogii přečíst , nalákala si mne :-)