Stále stejná a přece bohatší?

recenze

Magie v utajení (2014) 3 z 5 / Marthas
Magie v utajení

Obsah:Sophie a Katy by měly být nepřítelkyně na život a na smrt. Čarodějka a lovkyně čarodějnic se přece nemůžou kamarádit! Jestli chtějí svoje přátelství uchránit před světem, musí udělat všechno pro to, aby svojí rodině či kamarádům neprozradily nic o svých zvláštních schopnostech. Jednoho dne ale Sophiina babička za záhadných okolností zmizí a dívky jsou ochotné udělat cokoli, aby ji našly. Podaří se jim udržet magii v utajení a vyváznout z tohoto dobrodružství se zdravou kůží?
Zdroj: anotace z obálky

Po čase se opět vracíme do Turlinghamu. Střední školy, kam jak jsme zjistili, již v prvním díle, nechodí pouze obyčejní žáci ale sem tam se objeví třeba čarodějka anebo její lovci. Seznámili jsme se se Sophií, jež je čarodějkou a její novou kamarádkou Katy, která je lovkyní. Známe i krasavce Ashtona, bratra Katy, zapřísáhlého lovce čarodějnic "bez špetky charakteru", který má podezření, že jeho sestra nepodává takové výkony jako obvykle, jen mu chybí důkazy...

Druhý díl příběhů mladinké Sophie a její kamarádky Katy z pera Ellie Boswell těsně navazuje na první, takže se připravme na další úskalí života čarodějky a i lovkyně čarodějnic a jejich přátelství. Přečká jejich přátelství všechny nástrahy a to i, jak ze stran příbuzných nebo širšího okolí a jaká tajemství skrývá škola do které obě chodí? A co by způsobil školní projekt v nesprávných rukách? A konečně kam se poděla Sophiina babička a má její zmizení spojitost s objevem záhadné knihy?

Styl knihy, jakým je napsána, je stále příliš jednoduchý, takže ji řadím dál do kategorie pro mladší čtenáře .Sophie je pořád tak trochu natvrdlá a porušuje pravidla, tím pádem má o průšvihy postaráno ale přesto mi to nebrání, aby se kniha dobře četla a já se u ní i trochu bavila.

Zda se mi to zdá nebo je tento díl mnohem napínavější než předchozí, to posuďte už sami, já dávám stále tři hvězdy ale tentokrát zaslouženě.