Shakespeare, pěkný Brit a šedá kočka

recenze

Losing it (2014) / Stefanie G.
Shakespeare, pěkný Brit a šedá kočka
Čtyři.
To je počet lidí, kteří mě viděli, jak se schovávám za rohem vlastního bytu jen v sukni a podprsence.
Jedenáct.
To je počet mravenčích štípanců, které jsem utrpěla na bosých nohou.
Dvacet sedm.
To je číslo, kolikrát jsem byla v pokušení fyzicky si ublížit, protože jsem idiot.
Jedna.
To je číslo, kolikrát jsem se snažila nebrečet a nepovedlo se mi to.

- Losing it

I když jsem se trošku děsila tématiky, byla jsem na knihu strašně zvědavá. Nemám moc ráda takové to rozpitvávání, že hlavní hrdinka ještě neměla tu příležitost se s někým poprvé vyspat. A i v Losing it jsem se potýkala s některými částmi, které jsem musela přecházet s nadhledem.
Bliss je vlastně obyčejná vysokoškolačka s praštěnou nejlepší kamarádkou Kelsey, která je její zásluhou jeden večer donucena k tomu, aby si někoho na jednu noc našla a už se nemusela trápit tím, že je v tolika letech ještě panna. K tomu, aby se odvázala a konečně si nezávazně užívala, jí brání její upjatost a stálé přemýšlení, jestli dělá to a tohle dobře. A když v baru narazí na něj, na onoho oslnivého Brita, co si v koutku jen tak sám pro sebe čte Shakespeara, je jím naprosto okouzlená a ví, že to je ON. Že s ním dnes večer skončí. Jenže když pak společně překonají několik vtipných a trapných momentů, Bliss vycouvá. Vymluví se na svoji šedou kočku, kterou ve skutečnosti nemá, a zmizí. O to trapněji jí je ve chvíli, kdy přijde na svoji první hodinu a zjistí, že Garrick, ten oslnivý a nadmíru hezký Brit, který ještě před pár hodinami ležel nahý v její posteli, je její učitel herectví.

Teprve, když jsem byla v polovině parkoviště, došlo mi že:
1. Nemám boty.
Ani tričko.
2. Nevzala jsem si klíče.
A ani nic jiného.
3. Nechala jsem ve svém bytě úplně cizího člověka.
Nahého.

- Losing it

Abych řekla pravdu, Bliss jsem si moc neoblíbila, i když byla občas vtipná a celekem zajímavá, ale na mě až moc z ničeho nic propadla Garrickovu kouzlu. Stala se z ní trošku puberťačka, která je posedlá dokonalostí opačného pohlaví, které ji okouzlilo, a stále jen myslí na sex, který neproběhl.
Oproti ní Garrick vystupoval sebevědomě už od začátku a já si jen říkala, v čem je ten háček. Copak se z něj vyklube nějaký hajzlík, kterého je potřeba tak zvaně zkrotit? Nebo je opravdu tak šarmantní? Ale i u něj jsem se trošku spletla. Po tom úžasném nástupu se z něj stal jakýsi majetnický „neandrtálec“, jak by jej nazvala Emma Hart (Hrej hráčem). I přesto jsem mu ale propadla.
Ostatních postav je v knize celkem dost, ale věřte mi, že nebudete mít problém s jejich zapamatováním. Nejčastěji se setkáte právě s Kelsey, Blissinou nejlepší kamarádkou, Cadem, Blissiným nejlepším kamarádem, který vám tak trošku zamotá hlavu a u kterého jsem si hodně dlouho myslela, že je gay. Pak je tu Erick, další učitel herectví a mnoho dalších Blissiných kamarádů z hereckého spolku.
Musím přiznat, že i když mě hlavní postavy kdoví jak nenadchly (a já stále doufala, že se na scéně objeví ten milý číšník ze začátku a pořádně zamíchá kartami), příběh jsem zhltla na posezení. Než jsem se nadála, byla jsem v polovině a pak na osmdesáti procentech. To už jsem si řekla, že nemá cenu knihu odkládat na další den a rovnou jsem ji dočetla. Celkově jsem ji měla přečtenou za necelé čtyři hodiny! Vážně si nepamatuju, kdy naposledy mě kniha tak pohltila, že jsem se od ní nemohla odtrhnout a i přes velkou únavu přečetla i poslední stranu! A to je jeden z hlavních důvodů, proč jsem se Losing it rozhodla dát plný počet hvězdiček. Epilog bych sice úplně vynechala, protože v zásadě nebyl potřeba, ale jinak je to úžasná oddechovka, kterou přečtete jedním dechem.

"No, spálila jsem si nohu a nemůžu na tom nosit těsné věci."
"Vážně?" zeptal se. "Co se ti stalo?"
"Ále, spálila jsem se žehličkou na vlasy."
"Ty sis spálila nohu žehličkou na vlasy? Jak dlouhý máš chlupy na nohách?"

- Bliss a Cade, Losing it

Tím mi nezbývá nic jiného, než Coru Carmack pochválit, protože jak už jsem psala na FB stránkách blogu: „Mé srdce tleská a mé emoce jásají!“, doufat, že další díl bude stejně dobrý jako tento a v neposlední řadě vám LOSING IT rozhodně doporučit! Protože pokud máte rádi NA knihy a nevadí vám, že příběh není přeplácaný zbytečným sexem, ale je založený na přitažlivosti a nejistotě, Losing it si zamilujete! Příběh není náročný a krásně si u něj odpočinete! Rozhodně to pravé čtení k zimním večerům u krbu!

Stefanie G.

Komentáře (0)

kniha Losing it recenze