RC: Tohle není kniha

recenze

Tohle není kniha (2015) 4 z 5 / Nelin
Tohle není kniha

Tahle kniha, která není kniha je úžasná. Musím říct, že třeba při hodinách, když se ve škole člověk opravdu nudí, je ještě skvělejší. No prostě v Tohle není kniha nenajdete asi náznak nudy. Na každé straně najdete úkol a po pár stranách plnění si říkáte, že větší blbosti už autorka vymyslet nemůže, že už je to nebude stupňovat, ale pak zjistíte, že jste se mýlili.

Keri napsala i Destrukční deník, což je dost trhák a Tohle není kniha asi nikdy nebude tak slavná a já si ani nemyslím, že by měla být, protože Deníku rovnat nemůže, ten je takový lepší, řekla bych, ale to neznamená, že Tohle není kniha za to nestojí! Právě naopak! Ty stránky vás donutí přemýšlet, poznat samu sebe, odvázat se, vypustit fantazii a předejít nudě.

Co se týče těch úkolů uvnitř, jestli se třeba bojíte, že na ně nemáte fantazii, tak to je zbytečné, protože tohle není Destrukční deník. Tady máte většinou jasně dané úkoly, ale samozřejmě i něco pro fantazii, ale toho se opravdu bát nemusíte.

Abych to shrnula: Tuhle knihu, která vlastně není kniha, ale všechno ostatní, bych doporučila všem, které láká a také těm, kteří se třeba doma nudí nebo jsou prostě zvědavý, co se ukrývá za obálkou.
Tohle není kniha je ... no, vlastně, já nevím, jak to nazvat. Žádně nedostatky rozhodně nemá a mohu ji jen doporučit.

Obálka se mi líbí, jen mě štve, že nevím, co je pod tím jakoby lístečkem napsané, je tam jen část prvního a posledního písmene, ale svým způsobem to vypadá pěkně.

Nelin
08.04.2015

Tak ty úkoly na tebe počkaj. :) A myslím, že jo, že je to něco jiného. Tohle není kniha je fakt všechno ostatní a knihou fakt není. :D

lapetitedeny
06.04.2015

Takže je to něco jiného a má cenu si tu knihu pořizovat, i když mě čeká ještě spooousta práce s deníkem? :)