Psychologická hra s bombou a lidskou myslí

recenze

Pokřivená zrcadla (2021) 4 z 5 / MollyCornelia
Pokřivená zrcadla

Amber Prescottová dostala pozvánku na formální večeři se starostou, kde by měla dostat stipendium na vysokou. Kromě ní bylo pozváno dalších pět lidí z její střední školy. Saša, premiantka ročníku a obdivovaná hvězda. Robbie, Ambeřin přítel a ambiciózní hráč baseballu. Diego, mladý génius a vynálezce. Priya, Ambeřina bývalá nejlepší kámoška a momentálně samotářka. A Scott, drogový dealer a hulič.
Když se všichni usadí, dveře se najednou zabouchnou a nelze je otevřít. Na stole naleznou bombu s odpočtem na 60 minut do výbuchu, injekci se smrtícím jedem a dopis: jednoho z vás vyberte a zabijte, nebo zemřete všichni.
Nastává panika a strach. Společně prochází události uplynulých měsíců, aby zjistili, kdo je v místnosti zavřel a proč.
Ovšem čas se krátí a nejdůležitější zůstává záhadou: kdo bude vybrán, aby zemřel?

Nečekejte krvák nebo horor. Jde o psychologický ya thriller s prvky heavy contemporary. Objevují se zde hluboká témata jako smrt v rodině, drogy, domácí násilí, psychický tlak.

Od knihy jsem neměla téměř žádná očekávání a dostala jsem perfektní zábavu. Kapitoly byly do poslední nosné, stále se něco dělo. Postavy mě neštvaly.

S klidem mohu doporučit. 4*/5*.