Přirozeným právem člověka je hojnost.

recenze

Vytváření hojnosti (1994) 5 z 5 / Lens
Vytváření hojnosti

Vytváření hojnosti – Pan Deepak Chopra, lékař

Vytvořte si tolik bohatství, kolik si vaše srdce přeje.

Knihu pan doktor věnoval všem, kteří se rozdávají, protože poznali, že se musíš zcela a úplně rozdat, abys dostal. A třeba i hojnost celého vesmíru ! :-).

Každý z nás cítí, že je jeho právem žít v hojnosti, nespoutanosti a dostatku. Jsou totiž naším přirozeným právem. Tak velcí jsme.
Necítíš-li tento stav, trpíš, žaluješ, prosíš, manipuluješ,čaruješ, proklínáš, nebo se straníš všech a nakonec i sám sebe.

V úvodním slově vysvětluje pan doktor princip duality, na krásném příběhu o dvou aspektech zdánlivě téhož; jen jeden však vede k bohatství a hojnosti. Jít za tím, co ti dává smysl, sledovat svou vášeň a radost. Ačkoliv je výběr na tvém uvážení, jen jedna cesta vede k cíli. A to je z příběhu zřejmé.
V závěru autor uvádí, že náš vnitřní svět a naše touha jsou síly, jež vedou k cíli. Zdůrazňuje význam poznání.
A taková je i moje zkušenost.

Jedním z takových významných poznání je např. i tato kniha. Autorova zkušenost říká, že budeš-li ji mít celý život na paměti, budeš-li pozorný k těmto slovům, vstoupí do tvého života nikdy nekončící hojnost ve všech jejích podobách.
A to už přeci stojí za to! Já vím, jak výjimečný je tento muž, ale o tom, potom.