Případ přelétavého starožitníka

recenze

Případ přelétavého starožitníka (2023) 4 z 5 / ELIKALLY
Případ přelétavého starožitníka

SPOILER
Viktor vlastní obchod se starožitnostmi a ve svém oboru se skutečně vyzná. Do jeho obchůdku postupně zavítá celá škála zákazníků od prodejců s jasnou vizí o svém zboží, tak tajemných zájemců o jeho poklady. Samotný majitel má dar odhadnout nejen své návštěvníky, ale také jejich vkus.
Jeho povolání mi do života také přináší spoustu zajímavých setkání s druhým pohlavím, jehož zájmu se nikterak nevyhýbá.
Jednoho dne přichází dvojice, jejíž krásnější část je obdarována šperkem s Viktorova trezoru. Bohužel její mužský doprovod je záhy zavražděn a to v baru, kde má schůzku také Viktor. Aby těch náhod nebylo málo, Viktor velmi dobře poznává vražednou zbraň. Jíž se ukáže být jeho vlastní dýka na otvírání dopisů.
On i jeho společnice rozjedou pátrání na vlastní pěst, při jehož vývoji se příběh více a více zamotává.
Velmi mě zaujal jazyk, jímž je příběh vykreslen, bylo to příjemné osvěžení. Několikrát jsem si také ověřovala na internetu cennosti, s nimiž starožitník přichází ve svém malém království do styku a i tady se čtenář ledasčemu přiučí. Zápletka samotná až tak složitá není a vše postupně zapadá do sebe jako dílky puzzle.
Za mě jde především o formu, která je zdá se záměrně nadřazena obsahu, což nijak nesnižuje požitek čtenáře.
Za mě příjemná oddychovka a s klidem v duši knížku doporučím.