Kvalitní česká detektivka

recenze

Dceřina kletba (2024) 4 z 5 / ELIKALLY
Dceřina kletba

Vždycky mám radost když se povede kvalitní a nepřekombinovaná detektivka. Ty z malých českých měst obzvláště.
Na začátku knihy v Epilogu jsme svědky události, u které tušíme, že ještě své místo v příběhu dostane.
Musíme si sice počkat až na úplný závěr knihy, nicméně celou dobu děje ji máme vzadu v hlavě.
Sympatická dvojice vyšetřovatelů rozjede pátraní v příběhu, který se ze začátku jevil jako nešťastné úmrtí v opilosti. Nebýt důvěrnějšího propojení oběti a jednoho z dvojice, možná by celý případ skutečně nikdy svého viníka nenašel.
Radek byl bývalým zaměstnancem místní fabriky na zpracování olova a právě to jej nakonec stálo život.
Již od začátku pracujeme s verzí, že celá věc má spojitost s domnělou havárií v podniku, jež se vedení všemi silami snaží ututlat.
Jeden z policistů je v průběhu vyšetřování odeslán na nucenou dovolenou, poté co vyjde najevo, že nepostupoval úplně v souladu s předpisy ve věci na první pohled zcela osobní. I to má velký vliv na spád událost, čtenář poprvé zapochybuje o jasnosti případu a již se na něj valí další skutečnosti.
Dávkováno je nám to skutečně postupně a my se těsně před závěrem stále bojíme vyřknout svou verzi událostí.
Že se vše nakonec ukáže být jiné, než se zdálo, je onou klasickou třešničkou na dortu příbramské záhady.
Dávám vysoké hodnocení, slupnuto za víkend !