Príbeh Nely a Bena pokračuje

recenze

Dvě prázdná místa (2023) 5 z 5 / Kiwi92
Dvě prázdná místa

Po nádhernej spovedi na konci prvého dielu Hra na druhou sa vraciame do životov Nely a Bena vo voľnom pokračovaní s názvom Dvě prázdná místa.

Sú to dva roky od ich posledného stretnutia, kedy sa rozlúčili. Každý si žije svoj život, vydali sa svojou vlastnou cestou, ale je jasné, že jeden na druhého nikdy nezabudli. A všetkým nám bolo jasné, že ich životy sa budú opäť musieť pretnúť.

Je to tak krásny a skutočný životný príbeh, že sa to čítalo úplne samo. Bavilo ma sledovať, ako si k sebe cez "nenapadné" náhodné stretnutia zase hľadajú cestu.

Vo veľmi veľa veciach som sa s Nelou stotožnila, okrem toho teda, že mi nenadbieha mladší strašne sexi a namakaný mladík (muž je o rok mladší, ak sa to dá počítať), inak mám podobné myšlienky a nálady ako ona.

Nela je veľmi rozumná žena a praktická žena, ktorá vždy v prvom rada myslí na ostatných a až úplne nakoniec sama na seba. Ma nádherný vzťah so svojimi synmi a ja dúfam, že aj ja budem mať raz taký vzťah so svojím synom.

A Ben, ach, Ben. Je to naozaj úžasný mladý muž, ktorý sa nikdy nevzdáva a jeho láska a city sú naozaj úprimné. Na svoj vek je veľmi rozumný a naozaj vyspelý.

A áno, Nela by si v konečnom dôsledku zaslúžila pár faciek, pretože sa silou mocou bráni svojmu osudu a láske!!! Celú dobu som si hovorila, že musí dať priechod svojim citom a prijať tú lásku, byť aspoň raz sobecká a dať prednosť svojmu šťastiu pred ostatnými.

Aj keď úplne nesúhlasím so vzťahmi, kde je veľký vekový rozdiel a ešte k tomu, keď je žena oveľa staršia ako muž, tu mi to vôbec nevadilo. Vďaka tejto tzv. zakázanej láske je ten príbeh tak krásny a tak skutočný.

Milujem príbehy, ktoré napísal sám život.

Bude Nela konečne raz sobecká a bude myslieť na seba, aby bola konečne šťastná, čo myslíte?

A aj keď je príbeh Nely a Bena skončil, či už šťastne alebo nie (musíte to prečítať sami), verím že má pre nás autorka pripravené ďalšie skvelé príbehy a budem sa na ne tešiť.

Dvě prázdná místa Dvě prázdná místa Zuzana Holčíková

Volné pokračování knihy Hra na druhou (Autreo, 2020). Od jejich posledního rozhovoru uplyne nějaký čas. Čas, kdy se Ben i Nela vydávají každý svou vlastní cestou. Několik následných událostí však dokáží, že všechny cesty jsou p... více