Příběh dvou žen

recenze

Holky z Detroitu (2023) 4 z 5 / tracey9
Holky z Detroitu

Holky z Detroitu od Tori Whitaker jsou příběhem dvou žen. Violet, která se ve 20.letech minulého století stěhuje z Kentucky do Detroitu, aby se stala moderní ženou a Melanie, její prapraneteře, která zdědí Violetin automobil.

Zatímco Violet si v Detroitu plní sny, žije nespoutaným životem a touží po větší samostatnosti, Melanie tvrdě pracuje na svém povýšení ve společnosti vyrábějící bourbon a snaží se popasovat s rozchodem se snoubencem. Obě dvě stojí před důležitou životní volbou, odevzdat své srdce muži a přestat tak být nezávislou?

Přiznám se, že jsem s Violet ani Melanií nesouzněla, protože pro mě je rodina a rodinný život přesně to pravé před jejich volbou jsem tedy nestála. Je ale pravdou, že Violet měla volbu těžší, postavení ženy bylo absolutně jiné než dnes. I tak mě ale bavil svět prvních automobilů, americké prohibice a bourbonu. Příběh jsem si moc užila a ke čtení ho doporučuji všem milovníkům historických románů :)

Knihu hodnotím 4 z 5 :)

Knihu jsem četla v rámci spolupráce s nakladatelstvím Grada a nakladatelstvím Metafora a moc za to děkuji