Přečteno: Přeskočte pořadí

recenze

Přeskočte pořadí (2022) / knihomolka239
Přečteno: Přeskočte pořadí
Do rukou se mi dostala kniha z větší části zaměřená na podnikání a investování. Byla jsem ale dost zvědavá, jakým způsobem autor toto téma pojme a s jakými radami přijde. Upřímně jsem byla i trochu skeptická, protože spousta knih, které se tváří chytře, vám toho ve výsledku moc nepředají.

Jak si vedlo "Přeskočte pořadí"?
První věc, která mě na knize zaujala je to, jak srozumitelně a lidsky byla napsaná. Autor často uvádí příklady, ať už z jeho vlastního života nebo i nějaké další. Poukazuje na důležitost experimentování a zkoušení různých možností a cest.

Čtenáři předává velké množství rad a tipů. Zároveň to ale není univerzální návod na to, jak být dobrým podnikatelem, naopak. Ukazuje "jen" možnou cestu a to, jak se dívat na svět. Vysvětluje, že není nutné se v něčem 10 000 hodin neustále zlepšovat, abychom byli skutečně dobří. Naopak razí cestu, kdy člověk přeskakuje pořadí a dostává se rovnou do lepších, vyšších pozic. Ke svým radám navíc přidává i různá cvičení, na základě kterých si můžete různé věci vyzkoušet nebo je ještě lépe pochopit. V neposlední řadě nechybí ani kapitola o tom, jak dovednosti přenést i na děti.

Rozhodně to není kniha, která by vám dala univerzální návod na to, jak být podnikatelem. Zároveň vás ani podnikat nenaučí, ale ukáže vám cestu, kterou se lze vydat.

Mně, jako člověku, který pravděpodobně podnikat nebude (i když nikdy neříkej nikdy), toho zas tolik nedala, ale věřím, že pro budoucí/současné podnikatele je to jedna z možností jak si rozšířit obzory a ukázka toho, jak se na věci dívat zase jiným pohledem.

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji Megaknihám!

Komentáře (0)

kniha Přeskočte pořadí recenze