Přečteno: Deníček psychiatričky

recenze

Deníček psychiatričky (2021) / knihomolka239
Přečteno: Deníček psychiatričky
Z mého pohledu...
Tahle knížka ke mně přišla jak na zavolanou. Vzhledem k tomu, že jsem ležela doma nemocná, na nic neměla náladu a klasický souvislý text jsem moc nezvládala, tohle byla ta pravá volba. Jak už název napovídá, jedná se o deník. Do ruky se vám tedy dostávají jednotlivé, kratší zápisky, navíc psané odlehčenou formou. U čtení si tedy skutečně odpočinete a zároveň můžete knihu odložit téměř kdykoliv, protože vás nečekají žádné dlouhé kapitoly.

Co vás ale čeká je spousta humoru a milá, uvolněná atmosféra. Skoro máte pocit, jako byste s autorkou seděli někdě u kávy a povídali si.

Kniha je rozdělena na několik částí. V té první najdete zápisky z doby, kdy autorka ještě studovala. Přečtete si o prvním dnu na medicíně nebo o tom, jak je to vlastně s pitvami. Následuje mezidobí, kdy je autorka po škole a vlastně tak trochu tápe co dál. V poslední a zároveň nejdelší části se dozvídáme o životě psychiatričky. Jako čtenáři tak máme možnost nahlédnout pod pokličku tomu, jak vůbec psychiatrie funguje a s jakými případy se autorka setkává. Zároveň nás pouští trochu i do soukromí a máme tak možnost autorku trochu poznat i mimo prostředí psychiatrie.

Jestli hledáte nenáročnou, oddechovou knihu u které se pobavíte, tohle je ta pravá volba a mohu vřele doporučit!

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji nakladatelství Cosmopolis!

Komentáře (0)

kniha Deníček psychiatričky recenze