Pravidla pro holky

recenze

Pravidla pro holky (2021) 4 z 5 / Selenophile
Pravidla pro holky

Jakožto člověk, který nikdy nečetl knihu zaměřující se přímo na feminismus a sexismus, jsem za tuto knihu byla nesmírně ráda. Protože ačkoliv s tématem nejde moc do hloubky, tak vám dá hodně věcí k zamyšlení a snadno to pochopíte. Hlavní hrdinka se potýká s učitel, který se chová buďme upřímný jako prasák. A když jí políbí tak naše protagonistka Marin začíná panikařit a říkat si co udělala. To vede k napsání článku Pravidla Pro Holky, který skvěle vystihuje téměř všechno. Příběh jako takový není moc zajímavý. Z pohledu někoho kdo četl Dopisy ztraceným, mi tam něco chybělo co se týče příběhu, ale i tak má něco do sebe, protože získáte nový pohled. Knihu bych doporučila hlavně těm co o tématu moc neví, ale rádi by si přečetli nějaký ne moc hrrrr názor.

• Anotace
Marin je vynikající studentka, Její budoucnost vypadá zářně – angličtinář pan Beckett oceňuje, jak píše, a povídá si s ní o knihách. Když ale učitel zajde v jejich „vztahu“ příliš daleko, je Marin v šoku a zmatená, protože neví, co se vlastně stalo. Může za to všechno ona ? A tak si napíše pravidla pro holky.