Poslední dopis od tvé lásky

recenze

Poslední dopis od tvé lásky (2013) / TheLizz16
Poslední dopis od tvé lásky

Celý příběh je velmi romantický, citlivý, naléhavý a intenzivní. Z řádků na vás bude dýchat nostalgie, spousta naděje a nekonečná záplava slz uroněná z očí hlavních hrdinů. Kniha je navíc doplněna o dopisy na rozloučenou, které autorka vsunula na konec každé kapitoly. Až na pomalejší začátek byla kniha opravdu velmi čtivá, což způsobilo, že jsem se na konci ocitla už po pár dnech. Proto bych vám všem doporučila, abyste knihám Jojo Moyesové dali šanci, i když se vám ze začátku mohou zdát trochu nudnější. Autorka si dává záležet na charakterech postav a pečlivě je rozvíjí spolu s celým příběhem.

Jediné, co bych knize vytkla, jsou skoky do minulosti a budoucnosti. Párkrát jsem se musela pozastavit a urovnat si, jestli jsme v roce 1960 nebo už o čtyřicet let někde jinde.

Jennifer i Ellie jsou ženy s velkým srdcem. A i když jsou si v mnohém odlišné, jejich příběh je stejně smutný i naléhavý současně. Obě se zamilovaly do mužů a trpěly láskou, i když Jennifer o pár desítek let déle než její novinářská kamarádka. Anthony je zase muž, kterého budete milovat a nadávat autorce, jaký osud mu postavila do cesty. Postavy, které Moyesová vytvořila, ve vás zkrátka vyvolají pocity, ať už kladné či záporné. Pokud něco autorka umí opravdu bravurně, je to vykreslení postav do takových detailů, že si je čtenáři zkrátka nemohou nezamilovat.
Jak bych tedy tuto recenzi shrnula? Poslední dopis od tvé lásky patří mezi tituly, které vás donutí přemýšlet a prožívat příběh s hlavními hrdiny. Anthonyho s Jennifer si oblíbíte a jejich příběh ve vás probudí tolik emocí, že nebudete moci pár dní přemýšlet o ničem jiném.

rainbow-bookshelf.blogspot.cz