Smolná sezóna

recenze

Smolná sezóna (2016) / TheLizz16
Smolná sezóna

Knížek, o kterých předem nevím, co mě čeká, snad nikdy nebudu mít dost. Miluju ten pocit, když nevím, do jaké romantiky či tragédie mě autorka zatáhne a jaký příběh mi začne před spaním vyprávět.
Tato kniha je však výjimkou, protože i kdybyste si těch pár řádků na zadní straně přečetli, stejně vám nic neprozradí a vy budete ještě zmatenější než na úplném začátku.
Autorka nás zasadí do příběhu, ve kterém se teenagerům stávají nehody, padají z mostů, lámou si nosy při volejbale, nacházejí drobné panenky ve křoví, a my čtenáři nemáme nejmenší ponětí, co se to okolo nich děje. S vysvětlováním si dává na čas a celkově rozuzlení na nás připraví až na úplném konci, kdy už každý z nás musí nadskakovat zvědavostí a netrpělivě otáčet stránku za stránkou.

Styl psaní autorky je velmi čtivý, plný básnických prostředků a metafor. Sem tam mi připadala přirovnání proti srsti a jen ztěžka jsem v nich hledala nějakou spojitost. A i když se mi některá zdála zvláštní, dodalo to autorčinými stylu trochu jedinečnosti.

Co se týče charakterů postav, nemohu přesně říct, který jsem si oblíbila nejvíce. Ať už se jedná o zvědavou Caru, vykladačku karet Beu nebo tvrdohlavou Alici, všechny měly něco do sebe a bez nich by příběh nebyl takový, jaký byl.

Autorka měla velmi originální nápad, který proměnila v milou oddechovku, kterou si užije snad každý knihomol. Nejedná se o přepychově napsaný příběh, ale svému účelu plně postačí. Pokud vás námět zaujal, myslím, že se vůbec nemusíte bát mu dát šanci. Rozhodně tam nejdete něco, co vás překvapení a nechá ve vás pocit plný zvědavosti a nadšení.
rainbow-bookshelf.blogspot.cz