Po tvém boku

recenze Po tvém boku (2017)

Po tvém boku
Být zavřená v knihovně není nic příjemného.
Být tam zavřená celé tři dny věstí katastrofu...
a nebo možná i něco jiného!Autumn je dívka, která miluje fotografování a užívá si středoškolského života. Má spoustu přátel a dokonce se jí rýsuje dlouho očekávaný vztah. Jenže všechno se záhy trochu zamotá v ten den, kdy zůstane uvězněná v knihovně. Jeden den by se možná i vydržet dal, ale tři? Tři pro ni představují velké riziko a ona si je toho vědoma. Snaží se nepanikařit, kamarádi si určitě brzy uvědomí, že s nimi není a vrátí se pro ní. Jenže...

Neví jestli má mluvit o štěstí nebo o opaku, když zjistí, že v knihovně nezůstala jen ona sama. Pro všechno na světě, proč tu musí trčet zrovna s Daxem? Klukem, který je uzavřený a nemá zrovna valnou pověst. Oba se musí vyrovnat s tím, že jsou odkázáni jeden na druhého. Musí to těch pár dní přežít. Autumn u sebe nemá nic než to, co má na sobě a v tomhle zimním období toho opravdu moc není. Snad bude mít Dax aspoň mobil, nějak se odsud musí přece dostat. Jenže Dax dělá všechno proto, aby se z knihovny nedostali. Zdá se, že tenhle hošík má opět zaděláno na malér. Jaký k tomu má důvod?

Přežívat v promrzlých prostorách knihovny. Stravovat se za poslední drobné tyčinkami z automatu a snášet jeden druhého. Více rozdílní už být nemohou. Autumn stále doufá, že si Jeff velmi brzy uvědomí, že s nimi není a vrátí se pro ni. On by na ni přece nezapomněl.

Ten víkend se všechno ale změní, Autumn se více než dříve musí vyrovnávat se svým problémem a ještě nahlíží pod pokličku těm Daxovým. A aby toho nebylo málo, hustě sněží... A ten sníh Autumn život ještě maličko víc zkomplikuje a to ve chvíli, kdy si začne mnohé uvědomovat.

Můj dojem:
Po tvém boku je moje první kniha od Kasie West a musím říci, že nepíše vůbec špatně. Ale nebudeme si vůbec nic nalhávat. Po tvém boku je úplně normální a tuctová kniha z YA žánru, která nijak nepřekvapí, ale zase na druhou stranu baví a je velmi čtivá.

Ke knize jsem přistupovala bez očekávání a jsem za to ráda. Protože jsem tím pádem nemohla být zklamaná.

Autorčin styl je velmi čtivý a jednoduchý, takže kniha jako dělá pro cílenou věkovou skupinu. Neurazí ani starší čtenářky, které touží po odpočinkovém čtení a něčem nenáročném.

Příběh jako takový je lehce průhledný, bez šokujících zvratů. Byla jsem maličko zklamaná, že potenciál knihovny autorka více nevyužila, ačkoli v doslovu psala, že se nechala inspirovat skutečnou knihovnou a jejími zákoutími. Ocenila bych maličko hlubší podstatu, ale nevadí.

Dále mi autorka svým tématem maličko připomněla autorku J. Niven, která čerpá do svých příběhů z různých zdravotních poruch nb. handicapů. To samé zde použila i Kasie u hlavní hrdinky, která má jistý problém... Nechci zabíhat zbytečně do detailů a vyzrazovat. Každopádně, Kasie tento problém vystihuje jednodušeji a nekomplikovaně, ale je patrné, že nějaké ty zkušenosti má. To se také musí ocenit.

Ve své podstatě to mohla být milá kniha s poselstvím. Ve výsledku je to milá kniha, která sice baví, ale nijak nevyčnívá. Ale jinak je to opravdu pěkné čtení, pro nenáročného čtenáře jako dělané. S knihou strávíte příjemných pár hodin a opravdu se uvolníte. Bavila a to je podstatné.

Na závěre ještě něco málo k obálce. Ta ja klasicky CooBoovská. Jednoduchá a nenásilná. Laděna do zimního prostředí a to se k ní hodí.


Hodnocení: 60%
Za recenzní výtisk děkuji: Albatros Media, a.s.

autor: mmmisulka.r · 15.09.2017 v 11:01 · přečteno 171x

Komentáře (0)

kniha Po tvém boku recenze