Víš, že tě potřebuju? - NO TE RINDAS!

recenze

Víš, že tě potřebuju? (2018) / mmmisulka.r
Víš, že tě potřebuju? - NO TE RINDAS!
No te rindas, Eden!


Už je to více než rok, co Eden ukončila "vztah" se svým nevlastním bratrem Tylerem. Ne proto, že by ho nechtěla, ale proto, že to prostě nebylo možné a snad ani správné. Nejsou sice pokrevní příbuzní, ale i tak by to jejich rodinu dost narušilo a těžko by našli u někoho pochopení. Život jde dál...

Tyler se v NY věnuje programu, ve kterém vystupuje a vypráví o svém dětství a nešťastných zkušenostech. Eden dokončila poslední ročník střední školy, chystá se na vysokou a volný čas věnuje svému příteli Deanovi, Tylerovu nejlepšímu kamarádovi. Je to už víc než rok, snad se jí podařilo zapomenout, s Deanem je šťastná a vše je jak má být...aspoň si to myslí.

Šest týdnů v NY, pozvání od Tylera. Odmítnout, neodmítnout? Eden je na jednu stranu přesvědčená o tom, že to zvládne, že už se přes to oba přenesli, ale jakmile přiletí do New Yorku, nutně potřebuje vědět, jestli na ní Tyler zapomněl... jestli už je po všem. Sama se totiž hned po prvním setkání s ním a to po tak dlouhé době přesvědčuje o tom, že Tylera z jejího srdce nevytěsnil ani čas a ani vzdálenost. Je trošku paradoxní, že zrovna Eden bude žádat od Tylera odpovědi na to, jestli ji stále miluje a přitom sama utekla do náruče jeho kamaráda a jejich "zakázaný" vztah ukončila.

Strávit léto s Tylerem je přímá cesta do pekla. Pokušení číhá na každém kroku. Kouzlo velkolepého New Yorku tomu také nepomáhá. Ustojí Eden i Tyler tuto zkoušku? Postaví se všemu čelem? A co se stane ve chvíli, kdy za nimi nečekaně přijedou dva nejméně očekávaní lidé - Dean a Tiffani. Není cesty zpět. A nebo možná ano...

Můj dojem:
Po přečtení prvního dílu jsem byla vůči této sérii dosti skeptická. Fenomenální? Nepřišlo mi. Jenže druhý díl všechno změnil. Možná v tom hraje roli i to, že naši hrdinové jsou starší, vyspělejší a moudřejší. Příběh je z největší části zasazen do prostředí NY a to mu dává opravdu kouzlo. Tyler prošel značnou změnou a Eden svým způsobem také, ale rozhodně ne tolik, jako Tyler. Eden byla ve svém chování sice o maličko lepší, než v prvním díle, ale i tak mi tu v mnoha případech opět dokázala pít krev svým naivním chováním. Co si ta holka vlastně představovala? Její chování ovšem tak trošku koresponduje s příběhem a vlastně i vystihuje její povahu, takže to autorka zpracovala velmi dobře. Je úplně jedno, že jsem se s jejím chováním neztotožnila, k ní to prostě sedělo.

Druhý díl ubral i na sexu, alkoholu a drogách. Ne tedy úplně, ale značně rozhodně ano. První díl mi přišel jako novodobé Beverly Hills 90210, ale díl druhý všechno vyvrátil. Od základu změnil můj názor na tuto sérii a dokonale si mě omotal kolem prstu! Měním názor, ano, tato série je fenomenální. Ve věkové kategorii, do které spadá a také v žánru, je to jedna z nej sérií současnosti. Dovedu si velmi dobře představit, že z ní teenageři půjdou do kolen. Ohromila totiž i mě a já už nejsem teen x let.

Estelle Maskame svou sérií cílí na určitou skupinu čtenářů a do svých knih vkládá aktuální problémy i komplikované vztahy dnešní mládeže. Vše podává srozumitelně a přesně ve stejném duchu typickým pro mladé a nešťastně zamilované. Má cit pro vylíčení intrik, žárlivosti i citů.

To, co se mi u prvního dílu moc nelíbilo je nadobro pryč, nyní převládají jen kladné pocity. Je to sice jen naivní, možná i bezduchá romantika pro mladé, ale je jednoduše a kouzelně čtivá, doslova návyková. Potěší, pobaví a chytne. V jednoduchosti je prostě síla, opět se to potvrzuje. Proto také knihu hodnotím, oproti prvnímu dílu, plným počtem hvězd. Protože v žánru této literatury si je právoplatně zaslouží!

Jsem ráda, že Fragment zachoval layoutové členění obálky, moc se mi to líbí. Je to originální, nevšední a má to opravdu šmrnc. Rozhodně bych z výše uvedených zahraničních obálek rovněž sáhla po té členité. Palec nahoru! Už aby tu byl třetí díl. Připravte se na to, že i druhý díl končí tak, že vám zvedne tlak!


Hodnocení: 88%
Recenzní výtisk od Albatros Media, a.s.
www.kniznidenicek.blogspot.cz

Komentáře (0)

kniha Víš, že tě potřebuju? recenze