Po stopách kapitána Nema

recenze

Dcera hlubin (2022) 4 z 5 / Vendea
Dcera hlubin

Ana Dakkarová studuje prvním rokem na prestižní námořní akademii, která se už léta zabývá průzkumem tajemství podvodního světa. Během poslední zkoušky na moři se ale stane ohromná tragédie, která Anu stojí to nejcennější - místo, kterému začala říkat domov a rodinu. Mimoto také zjistí, že je jejich akademie už od pradávna spjatá s konkurenční střední školou, která by ráda zneužila vynálezy Aniny rodiny. Byl Anin život až do téhle chvíle pouhapouhá lež?

Rick Riordan je zpět v plné parádě! Ve své nejnovější knize se autor vydává trošku jiným směrem a zaměřuje se na příběh o kapitánu Nemovi a jeho ponorce Nautilu. Jeho vynálezy a odkazy na knihy Julese Verna je kniha doslova prodchnutá. Čeká vás tak podmořské dobrodružství, během kterého jde i o život. Krátké a poutavé kapitoly jsou jen jedna z mála věcí, které na vás čekají. Riordanův styl psaní je svižný, dynamický a velmi dobře se čte. Akce na těch správných místech graduje a čekají vás i nějaké ty zvraty, které možná nebudete čekat.

Autor má za sebou celou řadu knih, a tak je řádně vypsaný. Svým postavám věnuje patřičnou pozornost, a to především naší hlavní hrdince Aně. I když to sama ještě neví, její rodina není obyčejná a skrývá ohromné tajemství. Ana se s tím musí postupně vyrovnat, stejně jako s tragédií, která postihla jejich akademii. Ana mi byla už od začátku sympatická. Nehraje si na něco, co není a chová se úměrně svému věku. To platí i o jejích spolužácích a dalších vedlejších postavách. Autor nezapomněl na nikoho - ani na Aniny nepřátele.

Romantiku nečekejte, není tam (možná v náznacích, ale to berte s rezervou).

Nakonec mé vlastní dojmy. Skvělá jednohubka, tak bych to nějak shrnula. Riordan opět nezklamal. I když jsou hrdinové o trošku mladší než byste možná čekali, vůbec to nevadí. Díky nulové romantice se autor mohl zaměřit na samotný děj, rodinné vztahy a odhalování vynálezů, z kterých vás přejde zrak. K tomu přidejte sympatickou hlavní hrdinku, její posádku a opici kuchaře a máte Dceru hlubin.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji Albatrosmedia.cz.

Celá recenze na:
vendeadreams.blogspot.cz

Komentáře (0)