Percy Jackson: Bitva o labyrint

recenze

Bitva o labyrint (2011) 5 z 5 / AngelaRose
Bitva o labyrint

Již po čtvrté se spolu s Percym Jacksonem a jeho přáteli vydáváme na výpravu, která je pro tentokrát ještě víc nebezpečná. Budou čelit zrádnému Labyrintu, který ukrývá mnoho nástrah. Všechno to začne na Percyho nové škole, kde se znovu setká s Rachel a narazí na roztlestávačky, ze kterých se později vyklubou nestvůry.

"To poslední, co by mi chybělo o letních prázdninách, bylo vyhodit do vzduchu další školu."

Po pravdě nevím, co nového k této úžasné sérii napsat, ačkoliv se tedy pokaždé objeví něco, čím nás autor dokáže překvapit. Celé zasazení řecké mytologie do současné Ameriky je výborný a zajímavý nápad. Každý přibývající díl mi připadal ještě lepší oproti prvnímu a tento nebyl výjimkou. Příběh se četl velmi dobře a rychle, bylo v něm více akce, což jsem uvítala.

Výpravu měla tentokrát na starosti Annabeth, která mi veškerý čas přišla smutná a nemluvná, stále nemohla uvěřit, jak je tomu s Lukem. Rozhodně však nechybělo pár vtipných hlášek a úsměvných momentů, bavila jsem se u těch chvil, co Annabeth žárlila na Rachel a Percy nechápal, co se děje.

"Probudil jsem se a připadalo mi, že stále ještě hořím."

Celková atmosféra knihy mi tentokrát přišla taková vážnější, jako by děj a všechny postavy zase o něco vyspěly. Novou postavou byl záhadný Daidalos, u kterého jsem zpočátku nevěděla, co si myslet, ani na čí stranu patří. Groverani Tyson nebyli ani tolik v centru dění, naopak se znovu objevil Nico, se kterým, pokud se nepletu, bude ještě čest setkání se v pátém díle.

Kniha mě opět nalákala na pokračování, už se nemůžu dočkat a zároveň se bojím, že budu mít celou sérii přečtenou a budu prahnout po dalších dílech. Ale mám v plánu začít číst i další autorovu sérii - Bohové Olympu.

Nemůžu hodnotit jinak, než plným počtem hvězdiček. Série PJ se pro mě od prvního dílu stala srdeční záležitostí.