Pekný záver

recenze

Strážca nevinnosti (2019) 3 z 5 / Petrika_D
Strážca nevinnosti

Záverečný diel trilológie ok Kristíny Brestenskej bol veľmi dobrý i keď určite nie najlepší z celej série. Najviac sa mi páčil druhý diel a najmenej tretí aj keď na kvalite mu to určite neuberá, ani to neznamená, že by som knižku ďalej neodporúčala. Asi je to tým, že som sa s Anabell nedokázala úplne stotožniť a v niektorých situáciách ma rozčuľovala. Tiež som čakala nejakú bodku záver, pripomienku, k dieťaťu Elisabeth a Jamesa ktoré súdiac podľa povahy a farby vlasov je Jánove dieťa. Dieťaťu sa však autorka už vôbec nevenovala a Jána v súvislosti s Elisabeth vôbec nespomenula (to ma trochu zamrzelo, myslela som, že to možno bude mať nejakú dohru). Na druhej strane Ján podľa všetkého dodržal svoje slovo a dal Elisabeth pokoj, otázne je či by jej ho dal ak by sa dozvedel, že Richard je jeho syn. To sa však už nedozvieme. V každom prípade naspäť k téme bolo príjemné sledovať vznik citu medzi Anabel a Georgom. Kniha ponúka pekný príbeh so štipkou intríg, zrade, odpustení a láske. Veľmi pekné čítanie aj keď mi tam trošku niečo chýbalo. Pri knižke si určite oddýchnete a vychutnáte si záver trilológie. Tretí diel má určite čo ponúknuť.