Oddychové čítanie pre ženy

recenze

Odkaz záhadnej lady (2020) 3 z 5 / Petrika_D
Odkaz záhadnej lady

Knižku som si kúpila na základe veľmi dobrých recenzií a veľmi zaujímavej anotácie. Čítala som pred ňou Pýchu a Predsudok od Jane Austen a obdobie 18.storočia v Anglicku mi učarovalo. Pravdepodobne aj tým, že som pred ňou čítala toto dielo nevyhla som sa v duchu porovnávaniu a podpísalo sa to na mojich dojmoch a tejto recenzií.
Knižku určite hodnotím kladne, na to, že je to autorkina prvotina to bolo fantastické, zhltla som ju za jeden večer a čítala do pol 3 ráno. Knižka určite splnila účel pre ktorý som si ju objednávala a kúpu neľutujem - vypla som hlavu, oddýchla som si a moja ženská dušička pookriala ale! Ale bolo tam pár rušivých faktorov, ktoré trošku znížili dojmy z nej. Správanie niektorých postáv mi prišlo až moc uvoľnené, pripomínajúcu túto dobu a nie 18.storočie (sex, odovzdanie svojho panenstva pred svadbou ale z lásky, tajomné vytratenie z domu nie 1x). Myslím si podľa toho čo som už čítala pred touto knižkou, že ženy si v danom období šanovali česť ako nič iné. Tu sa teda s tým až také drahoty nerobili. Neviem, nesedelo mi to tu. Taktiež ma miestami rušil až moc rýchly dej, všetko sa akosi veľmi rýchlo vyriešilo čakala by som, že sa tu autorka pohrá s niektorými časťami viac. Detektívna časť bola dobrá, bavila ma a koniec i vrah ma prekvapili. Túto časť určite hodnotím kladne.
Knižka sa mi napriek nejakému tomu ale určite páčila a dúfam, že autorka bude písať ďalej a prečítam si od nej aj niečo ďalšie. Ak hľadáte ženský historický román pre potešenie duše a oddýchnutie hlavy určite odporúčam. Ak však hľadáte ďalšiu Jane Austen tu by som trošku zbystrila a asi pohľadala ďalej od klasickej literatúry sa trošku vzdiaľujeme. Knihu určite ale odporúčam na to, že je to autorkina prvotina to bolo skvelé a verím, že sa ešte v budúcnosti máme na čo tešiť.
Všetkým prajem krásne čítanie a autorky veľa šťastia pri písaní ďalších diel.