Osvícení v hotelu Overlook

recenze

Osvícení (1993) 4 z 5 / renulka16
Osvícení

Konečně jsem si přečetla knihu, kde jsem pochopila, proč se Kingovi říká král hororů.

Kniha má opět klasické pomalé tempo, hodně popisků a seznamuje se hlavně s hotelem a okolím, ale jakmile se rozjede akce, tak jsem i já byla vystrašená, protože moje fantazie pracovala na plné obrátky.
Být v situaci malého Dannyho, myslím, že já bych to asi "nepřežila" a obdivuji ho.
Vzhledem k tomu, jak King hodně popisuje, tak i na tomto se vyřadil a ty hrůzostrašné scény byly tak detailně popsané, že si člověk připadal opravdu jako by to prožíval s tou rodinou.
Strach, krev, frustrace...

Hotel Overlook vás vtáhne a nebude chtít pustit. Rodina odstřihlá od okolí, zasypaná sněhem, bez fungující vysílačky a strašidelný hotel...
Z milující otce se stane šílenej mužskej, který nebere ohled ani na svou rodinu. Jak tohle asi může skončit?

Už jen ta představa Dannyho, že je "Osvícený" a má jasnovidecké schopnosti nahání hrůzu!

Neviděla jsem film a knihu jsem četla poprvé, tak to pro mě byla skvělá hororová jízda, protože jsem mohla propustit uzdu fantazii.

Pokud si chcete tedy přečíst horovou knihu, kde jsou krásně vyobrazeny hrůzostrašné scény a perfektní charaktery postav včetně jejich myšlenek, určitě sáhněte po této knize.