Opravdu nic není takové jak se zdálo být?

recenze

Velikost L: Šaty pro nevěstu (2014) 5 z 5 / Marthas
Velikost L: Šaty pro nevěstu

Heather Wellsová se bude zanedlouho vdávat za soukromého detektiva Coopera Cartwrighta, který jí, když na tom byla nejhůř, a rozešla se s jeho bratrem,"nezištně" nabídl bydlení v jeho luxusní rezidenci, za to, že mu bude vést účetnictví. Do svatby, už zbývá jen měsíc, ale svatební přípravy jsou skoro to poslední, na co má Heather momentálně čas. Na „Koleji smrti“, kde pracuje, právě probíhá orientační týden pro nastávající studenty prvních ročníků a hned jak skončí, vypukne naplno nový školní rok. A do toho je na Heatheřině koleji ubytován i nový VIP student, princ z jedné bohaté, i když ne zrovna demokratické arabské země, jehož otec věnoval univerzitě závratnou sumu peněz. Princi Rašídovi však někdo vyhrožuje smrtí, a tak je v souvislosti s jeho osobou nutno zavést přísná bezpečnostní opatření. Za takových okolností je jasné, že potíže jsou na spadnutí.
Zdroj obálka knihy

Ačkoli obálka knihu jasně škatulkuje mezi romány pro ženy, nečekejte žádné prázdné dialogy a věčné řešení toho, co si vzít na sebe atd. ale svěže odvyprávěný příběh jedné dospělé ženy, která se opravdu dokáže o sebe postarat ale též je "magnet na průsery".
Tento díl, i když je poslední, rozhodně neztrácí šťávu, má spád a detektivní zápletka, tentokrát přeci jen dominuje, narozdíl od dílu předchozího nad tou společenskou,což je pro mne pozitivum!

Mne osobně vadily pouze ty občasné narážky na předchozí díly, které sice do závěrečného dílu patří,ale přesto mi přišlo zbytečné to opakovat, protože jsem samozřejmě všechny díly četla!

Takže jsem jako pokaždé ráda, že jsem odhodila předsudek, že nemám ráda společenské romány stříknuté detektivkou, jelikož to jsou slátaniny a řádně jsem se pobavila, jelikož autorka, u nás známá především sérií Princezniných deníků, opravdu nepíše špatně, jak by se dalo podle některých jejích knih soudit, ale naopak velmi vtipně, svěže a neotřele nám zprostředkovává pohled na americkou společnost a její problémy!