Odhalená tajemství

recenze

V bouři (2020) / Kikina182
Odhalená tajemství
Lexi měla jediný úkol. Udělat návrhy pro přestavbu Dunmor Castle na hotel. Jenže všechno se zkomplikovalo, když zjistila, že v městečku kdysi žila se svou matkou. Od té doby se snaží přijít na to, co se s ní stalo. Vypadá to totiž, že s ní nikdo nejedná na rovinu a někdo jí dokonce usiluje o život. A aby toho nebylo málo, bojí se, že se začíná zamilovávat do největšího konkurenta svého šéfa, Graysona, který nemá o vztahy zájem.

Stejně jako první díl Stopy minulosti je i kniha V bouři napsaná v er-formě. Popisuje události skrz hlavní hrdiny, Lexie a Graysona, a zachycuje jak obecné události kolem nich, tak jejich nejniternější myšlenky a pocity. Větší prostor v knize sice dostává Lexie, ale i události z pohledu Graysona zabírají velkou část knihy. Jeho role je tak větší než v předchozí knize.

Opět jsem se do knihy okamžitě začetla. Kathryn Taylor má skvěle vyvážený každý aspekt své knihy. Ať už se jedná o popisy, dialogy nebo vnitřní stavy postav, každá část je v perfektním poměru k těm ostatním. Díky tomu příběh hladce plyne a zároveň dodává všechny potřebné informace.

Stejně jako v minulém díle mě však iritovala jedna věc, kterou má na svědomí překlad. Postavy říkaly „okay“ místo „dobře“. Opět mě to docela bilo do očí. Je pravdou, že se to v knize už nevyskytovala tolikrát, ale pořád mě to dokázalo na chvíli vyrušit z příběhu, což mě mrzí.

Samotný příběh mě neskutečně překvapil. Líbil se mi už první díl, ale působil na mě trochu uměle, jelikož se tam kupila jedna záhada za druhou a všechno to vypadalo jako příliš velká náhoda a tedy nereálně. Ale druhý díl naopak poskytl odpovědi, kdy se všechno vyjasnilo. Samozřejmě postupně s dávkou napětí, a nejen že rozuzlení všech zápletek bylo skutečně překvapivé, ale zároveň do sebe zapadlo všechno, co mi v prvním díle nedávalo příliš smysl.

Celkově je to opravdu příjemný příběh plný akce a napínavých zvratů, ve kterém nechybí kromě záhadnosti také romantika. Podle mě autorka tentokrát skvěle vyvážila i příběh a napsala ho zkrátka tak, že bylo těžké se od něj odtrhnout.

V podstatě všechny postavy jsou už známé z předchozího dílu a tak se jim autorka tolik nevěnuje. Neznamená to však, že by na ně úplně zanevřela. Naopak prohlubuje všechny ty znalosti o nich z prvního dílu, ukazuje jejich další stránky a zaznamenává to, jak se během celého příběhu změnily. A to jak v případě hlavních postav, tak i v případě vedlejších.

Pokud jste četli první díl a nejste si jistí, jestli jít do druhého, tak já bych doporučila ho zkusit. Osobně se mi líbil mnohem víc, než ten první. Byl napínavější, překvapivější a celkově zajímavější a reálnější. A pokud jste sérii ještě nezkusili, ale zaujala vás, tak určitě moc doporučuji, ale nejlépe přečíst obě knížky hned za sebou, protože se tak perfektně doplňují, že z toho tak budete mít pravděpodobně větší požitek.

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji nakladatelství MOBA.

kniha V bouři recenze