Obr z mlhy

recenze

Obr z mlhy (2021) / nada3314
Obr z mlhy
Po velmi originálním ÚTOČISTI, ze kterého jsem si sedla na zadek, jsem věděla, že chci číst vše, co tento autor napíše. Jeho styl mi neskutečně sedí. Už když jsem brala tuto útlounkou knihu do rukou, věděla jsem, že zde se zklamání konat nebude! Obálka se moc povedla a příběh v knize ještě víc!

„Bylo nebylo v jedné zapadlé vsi stvoření, jemuž se říkalo Obr z mlhy. Přicházel vždy v noci, když měsíc zastřely mraky a domy olizovala vlhká mlha, unášel děti, které pak už nikdy nikdo nespatřil.“

Tato stará pověst celý příběh doprovází a naši dva sympatičtí vyšetřovatelé duo S+S Stan a Sarah se pouštějí za honbou sériového vraha Obra z mlhy. Oba dva s příběhem něco spojuje, Stan již jednou v minulosti v roce 1998 po Obrovi z mlhy pátral, ale neupěl… a teď v současnosti (rok 2013) když se nám Obr z mlhy vrací na scénu je vyšetřováním pověřena Sarah a Stan ji pomáhá. Pro oba je to řešit případ, kde umírají děti složité – Stan má dvě děti a Sarah se o ně pokoušela, ale doteď se nezadařilo.
Příběh není jen o vyšetřování, hodně se zde dozvíme o minulosti, ale i o současnosti obou hlavních vyšetřovatelů – mám ráda, když se o hlavních hrdinech dozvím i něco z jejich soukromí.
Nevím, jak to autor dělá, ale jeho příběh byl i tentokrát velmi čtivý, dech beroucí, nervy drásající, šokující… četla jsem s otevřenou pusou, a než jsem ji stihla zavřít, příběh skončil! Nenudila jsem se ani na vteřinu! Moc doporučuji všem thrillerovým fanouškům! Moc se těším na další knihu, kterou autor napíše.

Komentáře (0)

kniha Obr z mlhy recenze