Nová Maas/Armentrout?

recenze

Osud hněvu a plamene (2024) 4 z 5 / Ann1307
Osud hněvu a plamene

Tahle cihlička má nádhernou obálku a slibuje příběh plný elfů, upírů a fantasy romanci pro fanoušky Maas a Armentrout.

Tak jsem se nechala zlákat :D

Nebylo to špatné, ale pokud jste fanoušky dvou výše zmíněných, tak tohle pro vás bude nejspíš takový slabší odvar :)

Hlavní hrdinka Romeria je zlodějkou v New Yorku, ale za podivných okolností se náhle ocitne v kouzelném světě plném elfů, upírů a dalších potvor. A ještě ke všemu jí hrozí trest smrti, protože se ocitla v těle ženy, která spáchala hrůzné činy.
Romeria musí zjistit jak tenhle svět funguje, pokusit se do něj nenápadně zapadnout a přežít.

Ze začátku to byl naprostý chaos, Romy nevěděla kdo je, co je, jak je.. nic :D a já taky ne.
Pak přišla spousta pátrání a vysvětlování a já byla ráda, že se dozvídám o fungování světa, ale bylo to trochu zdlouhavé. Já už jsem chtěla nějakou akci! :D

Té jsem se sem tam dočkala, ale spíš až v úplném závěru knihy, který si připravil půdu pro další díl(y).

Romy byla sympatická hrdinka, ale její vztah se Zanderem byl podivný. Jasně - hate to love známe a milujeme. Ale tady to pro mě bylo nějak neuvěřitelně nic nic nic - bum! Taky jsem se tedy těšila na nějaké spicy scény a moc jich tam nebylo a byly spíš vlažné :(

I když knihu hodnotím průměrně (3,5/5), tak pokud vyjde další díl, tak si ho určitě přečtu, protože chci vědět víc o tamější magii - věřím, že té by mohlo být v pokračování věnováno víc prostoru :) a zajímá mě další osud Romy.