Nejočekávanější kniha roku si ten hype náležitě zaslouží

recenze

Čtvrté křídlo (2024) 5 z 5 / strana394
Čtvrté křídlo

Naprosto rozumím, proč to všichni tolik milují. Já to miluju taky! Autorka píše naprosto úžasně. Pořád se tu něco děje a když už máte konečně pocit, že všechno už půjde hladce, a nakonec všechno dobře dopadne, přijde autorka s dalším zvratem. Svět v knize je krutý a nelítostný, každý chce mít svého draka a udělal by doslova cokoliv jen aby uspěl. Každý den přichází o život další z jezdců, až nakonec zbydou jen ti nejsilnější. Tato kniha rozhodně není žádná procházka růžovou zahradou. Jen bych ocenila, kdyby se autorka zaměřila více na draky, protože přeci jen kolem nich se to celé točí. Ale naprosto jsem si zamilovala humor Traina, je to pěkné kvítko a Andarna je úplný zlatíčko, doslova

Violet byla skvělá, moc se mi líbilo jak se z ustrašené, křehké mladé slečny, stává žena, která se nebojí dostat to, co si právem zaslouží. I když ji furt někdo házel klacky pod nohy a furt se ji chtěl někdo zbavit, ona se nezalekla, ale začala na sobě ještě víc pracovat. Postupem času se stávala lepší, silnější a možná trochu proradnější. Ale ve světě, kde na vás za každým rohem číhá nebezpečí a chce vás furt někdo zabít, musíte být trochu od rány.

Já miluju ty rádoby bad boye, kteří se na okolní svět tváří, jak chtějí všechny zabít, ale ve skutečnosti mají srdce na správném místě a pro své nejbližší by udělali naprosto cokoliv. A přesně tohle je i případ Xadena. Tento velitel čtvrtého křídla si získal nejedno čtenářské srdce, a to moje k nim patří taky, haha

O romantické lince tady snad ani nemusí být řeč – naprosto MI LU JU. Mám trochu strach, jak to s nimi dál bude, protože přeci jenom série má mít 5 dílů a já neberu nic jiného, než oni dva forever. Fakt přísahám, jestli se někomu z nich něco stane nebo to s nimi dopadne jinak, tak se zblázním.

Moc děkuju nakladatelství Albatros za zaslání knihy
IG: @strana394