Ne každá láska je bezpečná

recenze

Zamilovaná hypnotizérka (2016) / Mikik
Ne každá láska je bezpečná
Oblíbená autorka románů pro ženy Liane Moriarty se vrací zpět s další úžasnou knihou. Ani tentokrát nebude chybět trocha napětí a spousta lásky.


Pětatřicátnice Elen má povolání, které ji nejen živí, ale ona ho bere za své životní poslání. Pracuje jako hypnoterapeutka. Má zvláštní nadání své klienty uvést do stavu hypnózy a v ní jim pomoct s určitým problémem. Škála pacientů je opravdu rozmanitá a tak se setkáváme se ženou, která se chce odnaučit kouřit. Mužem, který se bojí mluvit před velkým počtem lidí a nakonec s pacientkou, která trpí nevysvětlitelnou bolestí nohy.

Elen si díky práci žije slušně, po babičce zdědila krásný dům a zdá se, že ke štěstí ji chybí jen ten pravý muž. Po několika nepovedených vztazích se seznamuje se zajímavých vdovcem Patrickem. Začne se do něj zamilovávat, ale Patrick si z minulosti sebou nese nepříjemný bonus. Stalkerku Saskii. Ta jej pronásleduje naprosto všude a nemá z jeho nové známosti velkou radost. Elen po několika setkáních s pronásledovatelkou zjišťuje, že pro ni tato žena není tak úplně neznámá a hlavně, že má tato osoba v sobě něco fascinujícího.

Saskia se nedokáže přenést přes rozchod s Patrickem, ale rozhodně se nepovažuje za bláznivku. Vždyť jen dává najevo svému bývalému příteli, že ho stále miluje a že by bylo lepší, kdyby se k ní vrátil. A na tom přece nic není nebo ano?
Pokud si myslíte, že už se nemůže Elenin život víc zkomplikovat, jste na omylu. Všechno jde a tato kniha je toho důkazem.

Autorka nás nechává nahlédnout do srdce ženy, která je neobyčejně empatická a její vcítění do lidí jí není vždy k užitku. Obzvlášť pokud má pocit, že si buduje své štěstí na smůle někoho jiného. Na druhé straně stojí žena, která miluje tak šíleně, jak to jen jde a zdá se, že dokáže jít i přes mrtvoly. Ale nic není černobílé a osud je někdy zajímavý kuchař. Oproti dřívějším knihám se více dostáváme pod kůži hrdinům tohoto příběhu.

„Od okamžiku našeho narození nás každý hypnotizuje. My všichni jsme do jisté míry v transu. Naši klienti se domnívají, že je uspáváme, přitom naším konečným cílem je přesný opak. My se je snažíme probudit.“

Knihy Liane Moriarty jsou neskutečně čtivé a zábavné, i když se věnují těžším tématům jako je stalking a třeba i vraždě, jak tomu bylo v případě Manželova tajemství. Až do konce si nikdy nejste jisti, zda se hlavní postavy dočkají vytouženého štěstí. Čím si můžete být ale jisti je to, že když jednou začnete číst tuto autorku, tak nikdy nebudete chtít přestat. Skoro jako by Vás zhypnotizovala.

Komentáře (2)

kniha Zamilovaná hypnotizérka recenze

Mikik
05.05.2016

Děkuji, opravdu doporučuji, stejně jako všechny knihy od autorky:)

Aracely
05.05.2016

Krásná recenze. Na knihu už se těším :-)