Napínavý příběh s netradičním hrdinou

recenze

Ten, který zabil draka (2014) / Jackelin
Napínavý příběh s netradičním hrdinou
Leif Persson nás hned na začátku vrhá do příběhu. Zprvu se zdá, že se jedná o absolutně jednoduchý případ opilecké šarvátky. Postupem času se však vše začne komplikovat. Je to doopravdy tak jednoduché? A má police řešit dva odlišné případy nebo spolu vše souvisí?

Hlavní postavou je komisař Evert Bäckoström. Pokud si představujete nějaké pohledného a příjemného muže, musím vás zklamat. S ničím takovým u něj nepočítejte. Evert je tlustý sarkastický muž, který nepohrdne žádnou nabízenou sklenkou alkoholu. I přesto je velmi inteligentní a všímavý a já věřím, že si ho zamilujete stejně jako já.

Co se postav týče, překvapilo mě, kolik přistěhovalců se v detektivce vyskytuje. Téměř každý druhý člen tamějšího policejního sboru původem nepochází ze Švédska.

Vyprávěcí forma člověka pravděpodobně zaujme tím, že události nesledujeme pouze z pohledu hlavní postavy. Můžeme se setkat s pohledem svědků, obviněných či třeba jiných policistů. Dle mého názoru to příběhu dodalo na zajímavosti, protože kromě hlavní dějové linie se dozvíme i příběhy ze života okolních lidí.

I přes některé autorovy delší popisy mne neustále udržoval plnou napětí. S knihou jsem se nikdy nenudila, a pokud jsem jí musela na chvíli odložit, nesla jsem to vcelku těžko.

Z počátku jsem si říkala, jak autor tímto případem zaplní přes čtyři sta stránek. S postupnými komplikacemi jsem však došla k tomu, že to nic náročného nebude. Dokonce jsem se i trochu bála, že ani na konci k vyřešení nedojde.

Snad jediným, co mi nějakým způsobem kazilo dojem z knihy, byly tiskové chyby. Jednalo se o různé překlepy. Není to tak, že byste na každé stránce narazili na nějakou chybu, i přesto si myslím, že by se jejich počet mohl omezit. Před dalším tiskem bych tedy doporučila knihu ještě jednou zkontrolovat.

Myslím, že příběh Everta Bäckströma většinu z vás nadchne. Je to příběh, který má spád a u kterého se nebudete nudit. Dle mého je to velmi povedená detektivka a zařádí se mezi mé oblíbené.

Komentáře (0)

kniha Ten, který zabil draka recenze